Honkongas līdere noliedz, ka apsvērusi savu atkāpšanos no amata apspriest ar Ķīnu

Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama šodien noliedza, ka viņa jebkad apsvērusi domu apspriest iespējamo atkāpšanos no amata ar Ķīnas valdību. Ar šādu paziņojumu žurnālistiem Lama nāca klajā šodien, lai komentētu noplūdušu audio materiālu, kurā valdības vadītāja dzirdama sakot, ka atkāptos no sava amata, ja viņai būtu izvēle.

Honkongas līdere noliedz, ka apsvērusi savu atkāpšanos no amata apspriest ar ĶīnuRihards Plūme

  Nedēļām ilgos protestus Honkongā izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto personu izdošanu Ķīnai. Protestētāji vēlas, lai tiek sarīkotas demokrātiskas vēlēšanas, lai tiek veikta neatkarīga izmeklēšana par policijas vardarbību pret demonstrantiem un tiek atbrīvoti protestos iepriekš aizturētie cilvēki.

  Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama kļuvusi par centrālo figūru, un viena no protestētāju prasībām ir arī valdības vadītājas atkāpšanās. Tomēr līdz šim Lama norādījusi, ka negrasās pamest savu amatu.

  Pirmdien atklātībā nonāca audio ieraksts, kurā Honkongas valdības vadītāja dzirdama, uzrunājot vairākas personas kādas biznesa tikšanās laikā. Sarunā dzirdams, ka Lama sanākušajiem pavēsta, ka no amata būtu atkāpusies, ja viņai būtu izvēle.

  "Es nevēlos tērēt jūsu laiku, lai jūs man uzdotu jautājumus par to, kas un kādēļ nogāja greizi. Bet man kā valdības vadītājai šāda haosa izraisīšana Honkongā ir nepiedodama. Tas ir vienkārši nepiedodami. Ja man būtu izvēle, tad pirmais solis - pēc manas atvainošanās - būtu atkāpšanās. Tādēļ es jums lūdzu piedošanu," pauda Lama. Ziņu aģentūras "Reuters” publicētajā audio ierakstā Lama atzīst, ka viņai ir maz ietekmes, lai tiktu galā ar pašreizējo krīzi Honkongā. Viņa skaidroja, ka viņai ir jākalpo gan Pekinai, gan Honkongai, tādēļ manevra iespējas esot ārkārtīgi mazas. Tāpat Lama ierakstā norāda, ka Ķīna nav noteikusi termiņu, līdz kuram tā vēlas atrisināt krīzi Honkongā, un ka Ķīnas varas iestādes neievedīs Honkongā karaspēku, lai izbeigtu protestus.

  Šodien valdības vadītāja iknedēļas preses konferencē atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par audio ierakstu, nenoliedzot tā autentiskumu un skaidrojot, ka viņas privāto izteikumu ierakstīšana un nodošana medijiem ir pilnīgi nepieņemama.

  "Es nekad neesmu iesniegusi savu atkāpšanos Ķīnas valdībai. Es pat neesmu domājusi apspriest savu atkāpšanos ar Ķīnas valdību. Izvēle neatkāpties ir manas pašas izvēle. Šajā privātajā sarunā es centos paskaidrot, ka, ņemot vērā sarežģītos apstākļus, atkāpšanās varbūt būtu vieglākā izvēle. Tomēr šo trīs mēnešu garumā es pati sev vairakkārt esmu teikusi, ka man un manai komandai ir jāpaliek, lai palīdzētu Honkongai," tā Lama.

  Savukārt Ķīna šodien atkārtoti pauda atbalstu Lamai, piebilstot, ka Honkongas neatkarības jautājums nav apspriežams.

  Turpinoties 14. protestu nedēļai, šodien tūkstošiem skolnieku un universitāšu studentu neapmeklēs mācības. Nedēļas nogalē notikušās sadursmes starp policiju un demonstrantiem bija vienas no vardarbīgākajām. Likumsargi pret protestētājiem lika lietā stekus, asaru gāzi un ūdens lielgabalus, savukārt protestētāji atbildēja, metot ar ķieģeļu lauskām un Molotova kokteiļiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti