Honkongā turpinās demonstrācijas par demokrātiskām reformām

Honkongā, netālu no Ķīnas pārstāvniecības biroja, svētdien, 28. jūlijā, turpināsies nedēļām ilgie protesti, ko sākotnēji izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai. Protestu laikā nereti izraisījušās sadursmes starp iedzīvotājiem un likumsargiem, kurās cietuši cilvēki.

Lai gan protestu spiediena rezultātā Honkongas parlaments likumprojektu par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai atlika, pret vietējo valdību vērstais saniknojums nav mazinājies, protestētājiem pieprasot demokrātiskas reformas.

Honkongā turpinās demonstrācijas par demokrātiskām reformāmRihards Plūme

  Protestētāji vēlas, lai no amata atkāpjas Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama, lai tiek veikta neatkarīga izmeklēšanu par policijas reakciju uz demonstrācijām un lai minētais likumprojekts tiek atcelts pavisam.

  Demonstrācijās arī izskanējusi prasība pēc vispārējām vēlēšanu tiesībām.

  Ķīna šonedēļ brīdināja, ka Honkongā var tikt izvietota tās armija, ja pilsētas varasiestādes pieprasīs atbalstu sabiedriskās kārtības uzturēšanai pēc nedēļām ilgajiem protestiem.

  Lai gan Honkonga ir Ķīnas daļa, tai ir īpašā administratīvā rajona statuss ar plašu autonomiju, atšķirīgu tieslietu sistēmu un tās pilsoņi bauda plašākas tiesības nekā kontinentālajā Ķīnā.

  Ķīnas armijai Honkongā kopš 1997. gada ir garnizons.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti