Honkongā protestos situācija saasinās – policija pielieto ūdens lielgabalus un īstu munīciju

Honkongā svētdien, 25.augustā, izcēlās jaunas sadursmes starp protestētājiem un policiju, kas pirmo reizi kopš demonstrāciju kustības sākuma pret tiem vērsa arī ūdens lielgabalus. Situācija atkal saasinājusies. Pirmo reizi kopš protestu sākuma svētdien arī izmantota īsta munīcija, kāda policistam izšaujot vismaz vienu brīdinājuma šāvienu. Pret Ķīnas valdību noskaņoto honkongiešu protesti turpinās jau vairāk nekā divus mēnešus.

Honkongā protestos situācija saasinās – policija pielieto ūdens lielgabalus un īstu munīcijuGints Amoliņš

  Bieza policijas raidītas asaru gāzes migla svētdien piepildīja vienu no Honkongas lielajām ielām, kad demonstrācijās 12 nedēļas nogali pēc kārtas izgāja tūkstošiem cilvēku, spītējot brīžiem spēcīgajām lietavām.

  Sākotnēji protesta gājiens bija miermīlīgs, taču vēlāk spriedze saasinājās un sākās sadursmes. Ekstrēmāk noskaņotu demonstrantu grupu uz ielas izveidoja barikādes un policiju apmētāja ar akmeņiem un degmaisījuma pudelēm jeb Molotova kokteiļiem. Policija atbildēja ar asaru gāzi.

  Svētdien Ķīnai piederošās Honkongas policija demonstrantu izklīdināšanai pirmo reizi arī izmantoja ūdens lielgabalus. Divas ar tiem aprīkotas automašīnas ūdens lielgabalus vērsa pret demonstrantiem, viņiem sekojot vairākus simtus metru, līdz cilvēki izklīda apkārtējās šķērsielās un tuvējā tirdzniecības centrā.

  Iepriekš policija bija paziņojusi, ka ūdens lielgabalus izmantos tikai „liela apmēra sabiedrisko nekārtību” gadījumā. Pirms tam cilvēktiesību organizācija “Amnesty International” bija brīdinājusi, ka ūdens lielgabali var radīt nopietnus ievainojumus un to izmantošana novedīs pie spriedzes saasināšanās.

  Turklāt svētdien vienā no sadursmēm kāds policists vismaz vienu reizi izšāvis no sava ieroča. Nav skaidrs, kur šāviens bija raidīts, taču tā ir pirmā reize kopš masu protesta akciju sākums pirms diviem ar pusi mēnešiem, ka izmantotas īstas lodes. Saskaņā ar vietējo mediju ziņoto

  policists izšāvis pēc tam, kad viņu ar citiem likumsargiem bija ielenkuši aptuveni 10 protestētāju.

  Attēlos redzams, kā vairāki policisti izvilkuši pistoles un tās pavērsuši pret demonstrantiem.

  Svētdienas sadursmes Honkongā bija vienas no intensīvākajām kopš demonstrāciju sākuma jūnijā. Tās sākās kā protesti pret likumprojektu, kas ļautu par kriminālnoziegumiem apsūdzētos no Honkongas izdot Ķīnai. Abām ir atšķirīga tiesu sistēma. Likumprojekta pieņemšana ir apturēta, taču demonstrācijas izvērtušās plašākā kustībā par demokrātiju.

  Protesti Honkongā notika arī sestdien, 24.augustā, kad pēc vairākas dienas ilgušas salīdzinoši mierīgas situācijas arī izcēlās policijas un protestētāju sadursmes. Policisti pielietoja asaru gāzi un stekus. Policija sestdien aizturējusi 29 cilvēkus apsūdzībās par nelikumīgu pulcēšanos, uzbrukuma ieroču glabāšanu un uzbrukumu policistam.

  Pirms tam pagājušajā svētdienā Honkongas centrā demonstrācijā piedalījās vairāk nekā pusotrs miljons protestētāju, liecina rīkotāju aplēses.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti