Honkongā notiek jauni protesti pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai

Honkongas ielās atkal izgājuši simtiem tūkstoši cilvēku, lai paustu neapmierinātību ar valdošo politiķu plāniem. Tas darīts neraugoties uz to, ka Honkongas īpašā administratīvā reģiona vadītāja Kerija Lama sestdien atsauca ļoti pretrunīgi vērtēto likumprojektu par tiesībām izdot aizturētos tiesāšanai kontinentālajā Ķīnā.

Protestētāji uzskata, ka jāturpina izdarīt spiedienu pret vadošajām amatpersonām, lai pasargātu autonomās teritorijas demokrātiskās brīvības.

Liela daļa protestētāju sākusi arī pieprasīt Kerijas Lamas atkāpšanos.

Jaunākā protesta akcija norisinājusies miermīlīgi atšķirībā no vairākām citām demonstrācijām šonedēļ, kad izcēlās sadursmes ar policiju. Daudzi aktīvisti gājienā piedalījās ģērbušies melnā un nesot baltus ziedus, lai pieminētu vakar bojā gājušu protestētāju, kurš demonstrācijas laikā nokrita no celtniecības sastatnēm.

Honkongas iedzīvotāji bažījas par pieaugošo Ķīnas kompartijas ietekmi autonomajā teritorijā, kurā Pekina solījusi saglabāt Lielbritānijas pārvaldes laikā ieviestās demokrātiskās brīvības un brīvā tirgus modeli ekonomikā. 

KONTEKSTS:

Likums iepriekš izraisīja milzīgus protestus, kuros policijai nācās arī izmantot asaru gāzi. Honkongas iedzīvotāji bija neapmierināti ar likumprojektu, kas ļautu izdot aizdomās turētas personas valstīm, ar kurām Honkongai nav līgumu par izdošanu, tostarp Ķīnai. Likuma pretinieki pauž bažas, ka Ķīna izmantos tādas apsūdzības kā izvairīšanās no nodokļiem un citiem finanšu noziegumiem, lai vērstos pret Pekinas kritiķiem Honkongā.

Debates par šāda likumprojekta nepieciešamību, iespējams, izraisīja pērn notikusi slepkavība, kad kāds Honkongas iedzīvotājs nogalinājis savu draudzeni atvaļinājuma laikā Taivānā. Honkongā šobrīd nav likuma, kas ļautu izdot šo aizdomās turēto personu Taivānai.

Lielākais protests Honkongā notika pagājušajā svētdienā, kad ielās izgāja vairāk nekā miljons cilvēku. Tā bija vērienīgākā protesta akcija kopš 1997. gada, kad Lielbritānija kontroli pār Honkongu nodeva komunistiskajai Ķīnai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti