Honkongā nerimst protesti pret vietējām varas iestādēm

Honkongā svētdien, 8. septembrī, notikušas kārtējās protesta akcijas pret vietējām varas iestādēm.

Tūkstošiem cilvēku ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) karogiem devušies gājienā gar ASV Konsulāta ēku, aicinot cita starpā ASV prezidentu Donaldu Trampu atbrīvot Honkongu. Tāpat ASV Kongress aicināts ierosināto likumprojektu par atbalsta paušanu protestētājiem.

Lai izklīdinātu šo gājienu, policijas vienības izmantojušas asaru gāzi. Atbildot uz policijas darbībām, protestētāji cēluši barikādes, situši logus apkārt esošajām ēkām, izveidojuši ugunskurus uz ielām un izdemolējuši metro staciju Honkongas centrālajā rajonā, kur izvietotas daudzas bankas un dārgi veikali.

Centrālā Ķīna ir nosodījusi vardarbību Honkongā, apsūdzot ASV un Lielbritāniju šādu nemieru veicināšanā.

KONTEKSTS:

Protesti sākās šā gada jūnija sākumā kā pretestība strīdīgajam likumprojektam par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, bet vēlāk pārauga plašākās demonstrācijās pret Pekinas ietekmi autonomajā Honkongas teritorijā. Pekinas atbalstītā Honkongas līdere Kerija Lama šonedēļ paziņoja, ka atsauks likumprojektu par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai. Šādi viņa piekāpjas protestētājiem. Taču protestu līderi solīja protestus turpināt. 

Lai gan strīdīgā likumprojekta atsaukšana bija viena no protestētāju pirmajām prasībām, trīs mēnešu ilgo protestu laikā prasības augušas. Viņi pieprasa pašas Lamas demisiju, policijas vardarbības izmeklēšanu un arī apsūdzību atcelšanu pret demonstrantiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti