Honkongā kāmīšu īpašnieki mēģina glābt savus mīluļus no iznīcināšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Honkongā kāmīšu saimnieki ir saniknoti par varasiestāžu lēmumu iznīcināt līdz pat 2000 mazo dzīvnieciņu, kas tiek pamatots ar bažām par koronavīrusa izplatīšanos no kāmīšiem uz cilvēkiem.

Covid-19 pandēmijas laikā Honkonga ir saskārusies ar ārkārtīgi stingriem ierobežojumiem. Skolas un sporta zāles ir slēgtas, restorāni drīkst strādāt tikai līdz pulksten 18. Bērnu rotaļu laukumi ir aizzīmogoti ar lenti.

Iedzīvotāji ir samierinājušies ar valdības īstenoto “nulles kovida” stratēģiju, taču, kad valdība izsludināja lēmumu par 2000 kāmīšu iemidzināšanu, tas izraisīja neapmierinātību daudzos mājdzīvnieku saimniekos. Amatpersonas aizbildinājās, ka grauzēji varētu pārnēsāt vīrusu, ziņo “The Washington Post”.

Protesti uzliesmoja pēc tam, kad valdība pagājušonedēļ paziņoja, ka no zooveikaliem pēc 22. decembra iegādātie kāmji ir potenciāli inficēti ar koronavīrusu. Tas noticis pēc tam, kad vairāki no Nīderlandes importētie kāmji uzrādīja pozitīvu Covid-19 testu.

Amatpersonas “stingri ieteica”, lai mīluļu īpašnieki nodod kāmjus varasiestādēm. Lauksaimniecības, zivsaimniecības un dabas aizsardzības departaments sācis nogalināt mazos dzīvnieciņus no “Little Boss” zooveikala, kur inficētie kāmji atrasti pēc tam, kad kāds 23 gadus vecs strādnieks ir ticis inficēts. Daļa neapzinīgo saimnieku panikā ir pametuši kāmīšus likteņa varā lielpilsētas ielās.

Oušeana Čeuna sociālās saziņas vietnē “Telegram” izveidojusi “Honkongas jauko kāmīšu grupu” un darbojas arī “Facebook” grupā, kurā apvienojušies ap 13 000 kāmīšu saimnieku. Viņasprāt, valdības gājiens ir “negodīgs” un “pārāk virspusējs”, jo pilsētas veselības aizsardzības iestādes nezināja, kā vīruss parādījās mājdzīvnieku veikalā.

Tagad kāmīšu draugi īsteno slepenu operāciju, lai glābtu pamestos kāmjus, audžuģimenes viņus uzņem un slēpj.

Pretošanās kustības cīnītāji ir sapulcējušies “Telegram” grupās, lai dalītos ar jaunumiem, liekot lietā metodes, kas izmantotas pret valdību vērstos protestos 2019. gadā.

Gandrīz 3000 cilvēku ir pieteikušies, lai izmitinātu cietušos kāmīšus. Sociālajos medijos iedzīvotāji dalījās ar pamesto kāmīšu fotogrāfijām, cerot atrast glābējus. Ļoti daudz atbilžu tika saņemtas dažu sekunžu laikā.

"Kāmji var inficēt citus dzīvniekus, citus kāmjus un cilvēkus,” brīdina Lauksaimniecības departamenta direktora vietnieks un veterinārārsts Tomass Sits. “Mums ir jāaizsargā sabiedrības veselība, mums nav izvēles.”

Daudzi mājdzīvnieku saimnieki negrasās pakļauties šīm prasībām. “Es negribu, lai manu kāmi nogalina,” laikrakstam “The Washington Post” stāsta Alise, kura bija iegādājusies kāmīti savas sešgadīgās meitiņas priekam.

Eksperti apšaubījuši Honkongas varasiestāžu lēmumu. ASV Slimību kontroles un profilakses centra norādījumos teikts, ka “nav pierādījumu” tam, ka dzīvniekiem ir nozīmīga loma vīrusa izplatīšanā. Honkongas Universitātes Dzīvnieku veselības un Labturības centrs teica, ka risks inficēties ar koronavīrusu no mājdzīvniekiem ir “niecīgs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti