Dienas ziņas

A. Lukašenko draudi par nelegālo migrantu pieplūdumu piepildās

Dienas ziņas

Cīņa ar Rīgas graustiem tik drīz nebeigsies

Honkongā beidz pastāvēt prodemokrātisks laikraksts

Honkongā beidz pastāvēt prodemokrātisks laikraksts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ķīnas Komunistiskajai partijai arvien stingrāk vēršoties pret disidentiem, Honkongas vienīgais vēl atlikušais demokrātiju atbalstošais laikraksts ceturtdien, 24. jūnijā, publicēja savu pēdējo numuru.

Lai nopirku prodemokrātiskā laikraksta “Apple Daily”  pēdējo numuru, simtiem honkongiešu jau agrās ceturtdienas rīta stundās pulcējās rindās pie avīžu kioskiem.

“Mēs gribam pateikt varas iestādēm, ka mēs, Honkongas iedzīvotāji, nekad nebaidāmies. Mēs darīsim visu mūsu brīvības labā. Varbūt mēs vairs nevaram skandēt saukļus, bet joprojām gribam izteikties. “Apple Daily” ir Honkongas cilvēku avīze. Un es ceru, ka kādu dienu tā atkal iznāks,” pauda Honkongas iedzīvotāja Dženeta Lama.

Salīdzinot ar parasto 80 tūkstošu tirāžu, laikraksts “Apple Daily” savam pēdējam metienam sadrukāja vienu miljonu eksemplāru. Līdz aptuveni pusdeviņiem rītā pēc vietējā laikā tas jau bija izpārdots lielākajā daļā Honkongas avīžu kiosku.

Honkongas vienīgais atlikušais demokrātiju atbalstošais un Ķīnas Komunistiskās partijas politiku kritizējošais laikraksts savu pēdējo izdevumu publicēja pēc tam, kad pagājušajā nedēļā tika aizturēti pieci tā redaktori un vadītāji,

iesaldēti aktīvi vairāku miljonu dolāru apmērā, redakcijā notika kratīšana.

Tas notika, balstoties uz jauno nacionālās drošības likumu, ko Pekina izmantojusi Honkongas disidentu apspiešanai.

“Ķīnas valdība rada juridiskus ieročus, lai apklusinātu visu pilsētu. Viņiem ir iespējas to darīt, taču tas noteikti ir mūsu sistēmas pārkāpums, un mums jāpaceļ balsis pret šo uzspiešanu,” sacīja  Honkongas aktīvists Neitans Lovs.

Kopš Ķīnas valdību satricināja 2019. gada masu protesti Honkongā, Pekina pret disidentiem vērsusies arvien stingrāk.

Laikraksts “Apple Daily” tika dibināts 1995. gadā – divus gadus pirms Lielbritānija Ķīnai nodeva Honkongu, taču paredzot tajā saglabāt brīvības un cilvēktiesību aizsardzību.

Lielbritānija vēršanos par avīzi raksturoja kā “skarbu triecienu” vārda brīvībai, bet Ķīna kritiku noraida, apsūdzot kritiķus par iejaukšanos tās iekšējās lietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti