Pasaules panorāma

Īrijas ārlietu ministrs: Nevienošanās būtu politiska izgāšanās

Pasaules panorāma

Autoražotāji ieklausās vides aktīvistos

Holivudas leģenda aicina sargāt dabu

Holivudas leģenda Harisons Fords intervijā LTV aicina sargāt dabu

Pasaulslavenais aktieris Harisons Fords, kurš ieradās ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, intervijā LTV raidījumam “Pasaules panorāma” pauda, ka vides jautājumu risināšanai vajadzīga apņemšanās, iesaistīšanās un risinājumi.

Pasaule aizrautīgi seko līdzi zviedru vides aktīvistes Grētas Tunbergas kampaņām. Bet vides aizsardzība ir arī temats, kas jau daudzus gadus aizrauj dažādas pasaules slavenības, popzvaigznes, kinoaktierus un citus sabiedrībā labi zināmus cilvēkus.

Par vides problēmām skaļi runā tādi pasaulē plaši pazīstami cilvēki kā Leonardo Di Kaprio, Vils Smits un Mets Deimons. Pat britu princis Harijs ir aizdomājies par to, ka pārāk bieži dodas darba vizītēs savā privātajā lidmašīnā un ka vajadzētu ierobežot kaitīgos izmešus.

Viena no iespējām, kuru slavenības izmanto kā platformu savas pārliecības paušanai, ir lieli politiski notikumi. Tā ANO Ģenerālās asamblejā Ņujorkā LTV raidījumam “Pasaules panorāmai” bija ekskluzīva iespēja satikt un uzrunāt Holivudas leģendu, pasaulslaveno aktieri, daudziem pazīstamu kā Indiana Džons – Harisonu Fordu.

LTV: Kāpēc jums ir svarīgi būt šeit?

Harisons Fords: Es domāju, ka ir svarīgi, ka te esmu.

Bet kādēļ? Vai ANO ir pietiekami spēcīga organizācija, lai risinātu problēmas, piemēram, krīzi Ukrainā un citas?

Lai atrisinātu problēmas, nav vajadzīgs spēks. Ir vajadzīga apņemšanās, iesaistīšanās un risinājumi. Mēs esam tik ilgi jau runājuši par problēmām, un tagad ir laiks runāt par risinājumiem. Es esmu šeit, lai svinētu risinājumus. Un es esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju.

Ko jūs varat darīt kā pasaulē slavens aktieris?

Es to nedaru kā aktieris. Es to daru kā cilvēks, kā daļa no cilvēces. Man ir bērni. Es saprotu, ka es nevaru pastāvēt bez dabas. Es neesmu par to pārāks. Daba nav te manis dēļ, lai es to izmantotu un tai darītu pāri. Esmu daļa no tās.

Dabai nevajag cilvēkus. Cilvēkiem vajag dabu, lai viņi varētu izdzīvot.

Harisons Fords ANO rīkotajā klimatam veltītajā samitā īpaši pievērsās Amazones lietus mežiem un aicināja uzklausīt jaunus cilvēkus. “Dusmīgi, jauni cilvēki glābs planētu,” teica Holivudas zvaigzne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti