Hersonas apgabalā Ukrainas spēki atbrīvo 67 apdzīvotās vietas; Limanā atrasts masu kaps

Ukrainas bruņotie spēki Hersonas apgabalā no Krievijas okupantiem atbrīvojuši jau 67 apdzīvotās vietas. Tie ir vairāk nekā 2400 kvadrātkilometri. Tikmēr Ukrainas karaspēka nesen atbrīvotajā Doneckas apgabala Limanas pilsētā ir atrastas divas apbedījumu vietas, no kurām viena - masu kaps.

Hersonas rajonā no okupācijas atbrīvotas sešas apdzīvotās vietas.

Bet Berislavas rajonā atbrīvota 61 vieta. Šajā rajonā jau veikti situācijas stabilizācijas pasākumi 19 apdzīvotās vietās, notiek arī iedzīvotāju evakuācija, paziņoja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko.

Viņš norādīja, ka daudzos apgabalos daļu no apšaudēs bojātās kritiskās infrastruktūras nav iespējams atjaunot. Sevišķi slikta situācija ir Arhangeļskas un Visokopoļes ciemos un Osokorovkas ciemā.

Turp tiek sūtīta humānā palīdzība un piegādāts dzeramais ūdens.

Tikmēr Doneckas apgabala kara administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko lietotnē "Telegram" paziņoja, ka Limanas pilsētā ir atrastas divas apbedījumu vietas, no kurām vienā ir individuāli civiliedzīvotāju kapi, bet otrā - masu kaps.

"Limanā pagaidām ir zināms par diviem apbedījumiem. Vienā no tiem ir apmēram 200 kapu. Pēc provizoriskas informācijas, tie ir individuāli kapi, kur apbedīti civilisti. Otrajā apbedījumā ir brāļu kaps, kurā, pēc operatīviem datiem, var būt gan militārpersonas, gan civilisti. Precīzs skaits vēl ir jānoskaidro. Pašlaik tiesībsargājošās iestādes izpēta šīs vietas un drīz sāks ekshumācijas procesu," vēstīja Kirilenko.

Kirilenko savā "Telegram" kanālā publicēja fotogrāfijas, kurā redzami ārkārtas situāciju darbinieki baltos aizsargtērpos norobežotā vietā.

Ukrainas Nacionālās policijas Patruļpolicijas departamenta priekšnieks Jevhens Žukovs pirms tam paziņoja, ka Limanā ir atrasts masu kaps ar 180 cilvēku mirstīgajām atliekām.

"Brāļu kapos guļ veselas ģimenes, ir apbedīti bērni, kas bija dzimuši laikā no 2019. līdz 2021.gadam," rakstīja Žukovs.

Mediji jau trešdien ziņoja, ka atbrīvotajā Limanā ir atrasti vairāk nekā 50 apbedījumi ar civiliedzīvotāju mirstīgajām atliekām. Ne visi apbedītie ir identificēti, uz dažiem kapiem ir plāksnītes tikai ar numuriem.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti