Helsinkos rindas uz Covid-19 analīzēm

Somijas galvaspilsētā Helsinkos un reģionā ap to veidojas rindas uz Covid-19 analīzēm. Atbildīgās iestādes norāda uz darbinieku trūkumu un nepilnībām elektroniskajā veselības aprūpes informācijas sistēmā.  

Somijas nacionālā stratēģija cīņai pret koronavīrusu Covid-19 paredz, ka personai, kurai ir aizdomas par inficēšanos ar bīstamo vīrusu, 24 stundu laikā ir jābūt iespējai veikt analīzes. Taču dzīvē tā nenotiek.

Helsinkos rindas uz Covid-19 analīzēmUldis Ķezberis

Helsinku reģionā, kur dzīvo 1,5 miljoni cilvēku, var nākties gaidīt līdz pat trīs dienām, lai veiktu Covid-19 testu. Savukārt analīžu rezultātus nākas gaidīt vēl trīs četras dienas, vēsta Somijas sabiedriskā medija portāls “Yle.fi”.

Kavēšanās galvenokārt esot saistīta ar veselības aprūpes darbinieku trūkumu reģiona slimnīcās. Gatavojoties iespējamam koronavīrusa otrajam vilnim, šovasar darbā pieņēma vēl 150 cilvēkus, lai nodrošinātu ātrāku testēšanu. Taču tas nav mazinājis rindas uz analīzēm.

Ar lielo pieprasījumu galā netiek arī nacionālā elektroniskā veselības aprūpes informācijas sistēma “Omaolo”. Vietnē ir jābūt iespējai pieteikties Covid-19 testam, taču pacienti regulāri saņem atbildi, ka visi laiki ir aizņemti.

Pieteikties testam var arī, zvanot uz konsultatīvo tālruni. Taču zvanu ir tik daudz, ka darbinieki nevar atbildēt uz visiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti