Havajās izplatīta viltus trauksme par raķešu uzbrukumu

Sestdien Havaju salu mobilo tālruņu tīklā tika izplatīta trauksme par tuvojošos ballistisko raķeti, izraisot visā ASV pavalstī paniku, kas norima tikai pēc pusstundas, kad tika izplatīts paziņojums, ka tā bijusi viltus trauksme.

Nervus kutinošā kļūda pieļauta laikā, kad starptautiskajā sabiedrībā pastāv liela spriedze jautājumā par Ziemeļkorejas kodolprogrammas un ballistisko raķešu programmas attīstību.

Trauksme tika sacelta neilgi pēc plkst.8 (plkst.20 pēc Latvijas laika), un līdz tās atsaukšanai pagāja 38 minūtes.

Šo 38 minūšu laikā Havaju iedzīvotāji pārdzīvoja, iespējams, ļaunākos mirkļus savā mūžā, mēģinot paslēpties pagrabos vai citās drošākās vietās.

Amatpersonas pēcāk atvainojās par notikušo, paziņojot, ka nejauši "nospiesta nepareizā poga".

Kļūdaini izplatītajā ziņā bija teikts, ka Havaju salām tuvojas ballistiskā raķete, ka tā nav mācību trauksme un ka iedzīvotājiem nekavējoties jāmeklē patvērums.

Trauksmes ziņa tika nosūtīta uz iedzīvotāju mobilajiem telefoniem un pārraidīta televīzijā un radio.

Havaju salu gubernators Deivids Ige preses konferencē vēlāk paziņoja, ka jūtas dusmīgs un sarūgtināts par šo incidentu, atvainojās un uzsvēra, ka štats gādās, lai nekas tāds vēlreiz nenotiktu.

Arī Havaju Ārkārtas situāciju pārvaldes pārstāvis Verns Mijagi sacīja, ka incidents tiks rūpīgi izpētīts, lai nekas tāds neatkārtotos.

Ige sacīja, ka kļūda notikusi Havaju Ārkārtas situāciju pārvaldē, kad viena darbinieku maiņa nomainījusi otru.

"Darbinieks nospieda nepareizo pogu," sacīja Ige, piebilstot, ka Havaju Ārkārtas situāciju pārvalde pēc notikušā nolēmusi mainīt procedūru, nosakot, ka turpmāk tikai divi darbinieki varēs nosūtīt šādu trauksmi.

Ige piebilda, ka darbinieki mainās trīs reizes dienā.

Mijagi attiecās medijiem atklāt, kādi pasākumi tiks vērsti pret darbinieku, kurš pieļāva kļūdu. Viņš sacīja, ka aģentūra regulāri pārbauda savu trauksmes sistēmu, un darbinieks domājis, ka veic testu. Savu kļūdu darbinieks apjautis tikai pāris minūtes vēlāk, kad ieraudzījis trauksmes ziņu savā telefonā.

"Viss štats bija šausmās," tviterī atzina senators Baiens Šacs.

ASV Klusā okeāna reģiona spēku štābs apstiprinājis, ka nav konstatēti nekāda raķešu uzbrukuma draudi un ka trauksmes paziņojums "izsūtīts kļūdas rezultātā un bija viltus trauksme".

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti