Hakeri «soda» Beļģijas ministru par atbalstu ES – Kanādas tirdzniecības līgumam

Beļģijā hakeri uzlauzuši ārlietu ministra Didjē Reindersa tvitera kontu, tā sodot viņu par atbalstu Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības līgumam ar Kanādu jeb CETA. 

Uzbrukums Reindersa tvitera kontam notika dažas stundas pēc tam, kad Eiropas Savienība deva Beļģijas Valonijas reģiona parlamentam laiku līdz piektdienai savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma apstiprināšanai.

Kontā bija ievietota bijušā Kanādas premjerministra Stīvena Hārpera fotogrāfija kopā ar Kanādu aizskarošu vēstījumu. 

Sociālistu vadītais Valonijas reģiona parlaments pagājušajā nedēļā  nobalsoja par CETA bloķēšanu. Konservatīvais Reinderss, kurš pārstāv Beļģijas federālo valdību, savukārt ir līguma atbalstītājs.

Ja Beļģijas neatbalstīs līgumu, CETA īstenošana var izgāzties. Līguma pretinieki bažījas par bīstamu precedentu, kas pavēršot ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp Eiropas Savienību un ASV.

Jau ziņots, ka ES ir nolēmusi atlikt galīgā lēmuma pieņemšanu par brīvā tirdzniecības līguma ar Kanādu (CETA) noslēgšanu. Taču Eiropas Komisija ir optimistiski noskaņota, ka šīs nedēļas laikā atlikušās domstarpības tiks novērstas un līgumu izdosies parakstīt jau nākamajā nedēļā gaidāmajā ES un Kanādas samitā.

Kā norāda politikas novērotāji, visticamāk, pēdējās domstarpības tiks novērstas ceturtdien un piektdien Briselē gaidāmajā Eiropas Savienības līderu samitā, kurā vislielākā uzmanība tiks pievērsta tieši tirdzniecības politikai. Un var droši teikt, ka tiks pielikst milzum daudz pūļu, lai pārliecinātu Beļģijas pārstāvjus un iekļautu līguma tekstā viņus interesējošos jautājumus.

Ja tas izdosies, tad līgums varētu tikt parakstīts 27.oktobrī gaidāmajā Eiropas Savienības un Kanādas samitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti