Hāgas tiesa noraida Ukrainas prasību pret Krieviju par terorisma finansēšanu

Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskā tiesa Hāgā noraidījusi Ukrainas prasību pret Krieviju par terorisma finansēšanu. Tomēr tiesneši atzina tatāru tautības iedzīvotāju tiesību pārkāpumus Krievijas anektētajā Krimas pussalā. 

Tiesas priekšsēdētājs Ronijs Abrahams norādīja, ka nav pietiekami pierādījumu par Maskavas atbalstu terorismam. Līdz ar to nav pārkāpti Terorisma finansēšanas apkarošanas konvencijas noteikumi un pret Krieviju nevar noteikt papildu sankcijas. 

Tomēr Hāgas tiesa nosprieda, ka Maskavai jānodrošina Krimā vietējās tatāru kopienas tiesības, jāatļauj tatāru tautas padomes - Medžlisa - darbība un jānodrošina mācības ukraiņu valodā. 

Abrahams uzsvēra, ka Krievijai jāpilda savas saistības, ko tā uzņēmusies, ratificējot konvenciju par visa veida rasu diskriminācijas izbeigšanu.

Jau ziņots, ka Hāgā bāzētā ANO Starptautiskā tiesa 6.martā sāka izskatīt Ukrainas ierosināto lietu pret Krieviju. Kijeva apgalvo, ka Maskava ir atbalstījusi teroristus Ukrainas austrumu reģionos, kā arī neatļauti vērsusies pret Krimas tatāriem okupētajā Krimas pussalā. 

45 lappušu garajā prasībā Ukrainas puse apsūdz Krieviju divu ANO konvenciju pārkāpšanā. Pirmā no tām ir Teroristu finansēšanas apkarošanas līgums, kuru pārkāpjot, Krievija atbalsta nelikumīgos bruņotos grupējumus pašpasludinātajās Doņeckas un Luhanskas tautas republikās.

Otrā apsūdzības daļā tiek apgalvots, ka 2014.gada martā Krimā notikusi vēršanās pret Krimas tatāru minoritāti un ukraiņu tautības iedzīvotājiem. Ieslogot cilvēkus un aizliedzot Krimas tatāru augstāko likumdevējorgānu Medžlisu, Krievija tiek apsūdzēta starptautiskās konvencijas par visu formu rasu diskriminācijas izskaušanu pārkāpšanā.

Apsūdzības Ukraina pamato ar ANO un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas ziņojumiem no reģiona, kā arī NATO satelītu attēliem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt