Panorāma

Sākas Afganistānas miera sarunas

Panorāma

Latvijā ik gadu sašauj padsmit dzīvniekus

Habarovskā protestē pret Maskavu un «Vienoto Krieviju»

Habarovskā nerimst protesti pret Maskavu un «Vienoto Krieviju»

Krievijas Tālo austrumu pilsētā Habarovskā, kas atrodas netālu no robežas ar Ķīnu, protesti kļuvuši par ikdienas rituālu. Darba dienu vakaros ielās iziet vairāki desmiti cilvēku, bet nedēļas nogalēs pilsētā valda plaša pulcēšanās. Šī diena nav bijusi izņēmums. Plašāk Annas Ūdres un Habarovskas žurnālistes Aleksandras Tepļakovas sižetā.

Iedzīvotāju dusmas izraisīja reģiona populārā gubernatora Sergeja Furgala aizturēšana jūlija sākumā. Bet

tagad iedzīvotāji pieprasa ne tikai atjaunot amatā Furgalu, bet arī nosoda Maskavu un prezidentu Vladimiru Putinu.

Kā apgalvo vietējā iedzīvotāja, kura ik nedēļu piedalās demonstrācijās, Habarovskas iedzīvotāji neieredz valsts galveno partiju “Vienotā Krievija”, jo tā pārstāvot tikai Maskavas intereses, bet neizprot reģionu iedzīvotāju vajadzības. 

"Es personīgi piedalos, lai iestātos par mūsu tiesībām, par mūsu izvēli, par to, ko mums šobrīd vēlas atņemt. Furgala aizturēšana ir tikai viens no notikumiem plašākā problēmu kopumā. Proti, valsts šobrīd mums atņem arvien vairāk tiesību," skaidro kāda Habarovskas iedzīvotāja.

"Esmu šeit savas tēvzemes dēļ, lai viņa būtu brīva, demokrātiska, lai mēs nebūtu vergi.

Putinu un “Vienoto Krieviju” vajag atlaist, viņi sevi nav attaisnojuši. Nav ne demokrātijas, nav nekā. Nav nekādas brīvības mūsu valstī," uzsver kāda cita protestētāja.

Vakar Krievijā sākās balsošana reģionālajās vēlēšanās. 41 reģionā balso par jauniem gubernatoriem un reģionālajām asamblejām, bet četros reģionos notiek arī federālā parlamenta papildvēlēšanas.

Balsošana paredzēta trīs dienas. Tas tiek pamatos ar vēlmi novērst cilvēku pulcēšanos. Bet Kremļa kritiķi apgalvo, ka tādējādi valsts mēģina falsificēt vēlēšanu rezultātus. Kaut arī Habarovskā vēlēšanu šonedēļ nav, iedzīvotāji uzsver, cik nozīmīga būs šī nedēļas nogale citviet. 

"Es domāju, ka mūsdienu Krievijā tās būs lielākās protesta vēlēšanas, jo cilvēki jau ir noguruši no ciešanām. No visa, ko dara tā blēžu un zagļu partija.

Habarovska ir labākais piemērs, kas varētu notikt, ja “Vienotā Krievija” aizietu no reģioniem. Tas viss te ir redzams," norāda kāds Habarovskas iedzīvotājs.

"Pagaidām mums ir divas globālas problēmas. Viena ir, ka vēlēšanas mums notiek trīs dienas, kuru laikā izkontrolēt to procesu nav iespējams. Naktī, kad biļetenus pārbauda iecirkņos, ar viņiem var notikt jebkas. Un tad var notikt tas pats, kas mūsu reģionā. Pie varas nāk “Vienotā Krievija”, kas nav gaidīta. To parādīja jau vēlēšanas, kas notika 2019. gadā un 2018. gadā, kad izvēlējāmies Furgalu. Krievijas Liberāli demokrātiskā partija mūsu reģionā nepārstāv iedzīvotāju intereses. Tas ir kauns. Un tāpēc cilvēki arī šajos mītiņos skandina “Kauns Liberāli demokrātiskajai partijai, kauns Žirinovskim!”," skaidro Habarovskas iedzīvotāja.

Krievijas galvenais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš tika saindēts laikā, kad viņš apmeklēja Sibīriju, aicināja iedzīvotājus balsot gudri. Proti, atbalstīt tos kandidātus, kuri nepārstāv “Vienoto Krieviju”, lai pēc iespējas vairāk reģionos nomainītos vara. Navaļnija vīziju atkārto arī vairāki Habarovskas iedzīvotāji. 

"Pirmās divas dienas izgaiņās valsts iestāžu darbiniekus, lai viņi aizietu nobalsot par pastāvošo varu. Tāpēc uzskata, ka jādodas balsot vēlēšanu pēdējā dienā, vislabāk pēc pusdienām, un balsot pret kandidātiem, kas pārstāv “Vienoto Krieviju”. Tā mēs, tauta, varēsim uzvarēt," spriež Habarovskas iedzīvotāja.

"Es ceru, ka tie cilvēki, kuri iepriekš nepiedalījās vēlēšanās un pieņēma, ka viss tiek izlemts viņu vietā, ceru, ka sapratīs, ka tā nav. Tikai šī pieņēmuma dēļ “Vienotā Krievija” gadu no gada ir turējusies pie varas. Ja šie cilvēki 13. septembrī nodos savu balsi pret šo partiju, domāju, ka daudz kas mainīsies tajos reģionos," uzsver habarovskietis. 

Habarovska nav vienīgā pilsēta, kur iedzīvotāji iziet ielās, lai izrādītu savu nepamierinātību ar pašreizējo varu, bet citviet protesti norit retāk un tajos nepiedalās tik daudz cilvēku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt