Grigules aizstājējs EP eiroskeptiķu frakcijā savulaik sodīts par rasistiskiem izteikumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) erioskeptiķiem tomēr izdevies saglābt frakciju pēc tam, kad to pameta Latvijas deputāte Iveta Grigule. Partija vietā ieguvusi radikāli labēju Polijas pārstāvi, kurš savulaik apšaubījis holokaustu, sieviešu tiesības piedalīties vēlēšanās un saņēmis naudas sodu par rasistiskiem izteikumiem.

No Latvijas ievēlētā Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule, paziņojot par aiziešanu no eiroskpetiķu frakcijas, aizvadītajā nedēļā izraisīja milzu sprādzienu gan pašā frakcijā, gan visā parlamentā. Nācās atlikt pat Saharova demokrātijas balvas saņēmēja paziņošanu. Radikālā britu eiroskeptiķa Naidžela Farāža izveidotajam eiroskeptiķu spēkam draudēja gals, jo tā pastāvēšanai bija nepieciešama vismaz septiņu valstu pārstāvniecība, ko izjauca Ivetas Grigules aiziešana.

Saniknotajam Farāžam dažu dienu laikā tomēr izdevies frakciju atjaunot, piesaistot tai pārstāvi no Polijas, Jauno labējo kongresa politiķi, 52 gadus veco uzņēmēju Robertu Ivaškeviču, kurš parlamenta gaiteņos zināms ar visai skandalozu reputāciju.

Ivaškevičs savulaik apšaubījis holokaustu, sieviešu tiesības piedalīties vēlēšanās un saņēmis naudas sodu vismaz 3000 eiro apmērā par rasistiskiem izteikumiem.

Frakcijas līderis Farāžs jaunā frakcijas biedra pagātni nekomentē, savukārt Ivaškevičs, kurš līdz šim strādājis kā neatkarīgais deputāts, apgalvo, ka pievienojies erioskeptiķiem, jo viņi iestājas pret Eiropas Savienības birokrātiju un atbalsta brīvo tirgu.

Taču Eiropas Parlamenta gaiteņos klīst baumas, ka Farāžs ir veicis darījumu ar nosacījumu, ka piespēlēs dažus savas grupas biedrus vēl vienam, iespējams, topošam spēkam – galēji labējo frakcijai, ko vēlas izveidot virkne Polijas deputātu.

Eiroskpetiķu frakcijas pārstāvji gan to noliedz, sakot, ka Ivaškevičs faktiski pieteicies jau pirms Ivetas Grigules aiziešanas un tāpēc frakcija tā īsti nekad neesot izjukusi.

Farāžs ir izveidojis pirmo erioskeptisko frakciju Eiropas Parlamenta vēsturē, un saskaņā ar parlamenta nosacījumiem frakcija ļauj deputātiem iegūt lielāku varu – vairāk laika debatēs, kā arī finansējumu telpām un dažādu administratīvu vajadzību īstenošanai. Frakcijas vadītājs Naidžels Farāžs strādājis arī iepriekšējā sasaukumā un ir pazīstams ar kaismīgām un dažbrīd uz pieklājības robežas balansējošām runām Eiropas Parlamenta sēžu zālē.

Savulaik viņš norādīja, ka Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājam Hermanam van Rompejam piemīt trauku lupatas harisma.

Farāžs, kurš ar savu eiroskpetisko spēku UKIP jeb pilnā nosaukumā Eiroskeptiskā Apvienotās Karalistes Neatkarības partija ieguva lielus panākumus Eiropas Parlamenta vēlēšanās, joprojām ir populārs Lielbritānijā un arī nesen notikušajās starpvēlēšanās partija pirmoreiz izcīnījusi vietu Lielbritānijas parlamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti