Grieķiju kritizē par skaņas lielgabalu izmantošanu pret migrantiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Savienība (ES) ir satraukta par ziņām, ka Grieķija izmanto tā dēvēto skaņas lielgabalu, lai atbaidītu migrantus. Par to ir nobažījušies arī cilvēktiesību aizstāvji.

Grieķija ir viena no pirmajām pieturvietām Eiropā desmitiem tūkstošiem migrantu, kuri vēlas nokļūt bagātajās Rietumeiropas valstīs. Tāpēc Dienvideiropas valsts izmēģina dažādas metodes, lai apturētu migrantu plūsmu.

Mediji šonedēļ vēstīja, ka Grieķijas robežapsardzes dienests uz robežas ar Turciju izmēģina tālās darbības akustiskās ierīces, lai atturētu nelegālos migrantus no robežas šķērsošanas.

Tā dēvētie skaņas lielgabali spēj radīt tikpat skaļu troksni kā kara lidmašīnas dzinējs. Tas var izraisīt kurlumu un citas nopietnas veselības problēmas.

Eiropas Komisija paziņojusi, ka pieprasīs paskaidrojumus no Atēnām. Brisele norāda, ka skaņas lielgabalu izmantošana pret migrantiem var būt pretrunā ar ES pamattiesībām, tostarp tiesībām uz cieņu.

Nevalstiskā organizācija “Eiropas un Vidusjūras reģiona cilvēktiesību uzraugs” nosodījusi Grieķiju par akustisko ierīču izmantošanu uz robežas, norādot, ka tas ir bīstami un diskriminējoši.

Organizācija brīdina, ka skaņas lielgabalu izmantošana migrantu atturēšanai padarīs ES par “digitālo cietoksni”.

“Migrantu atraidīšana, nedodot viņiem iespēju lūgt patvērumu, ir nelikumīga gan saskaņā ar Eiropas Savienības, gan starptautiskajiem noteikumiem,” apgalvo “Eiropas un Vidusjūras reģiona cilvēktiesību uzraugs”.

Laikā no 2021. līdz 2027. gadam ES plāno investēt gandrīz 35 miljardus eiro ES ārējo robežu kontrolei. Tas paredz izmantot arī tehnoloģijas, piemēram, dronus un augstas izšķirtspējas videonovērošanas kameras, kā arī mākslīgo intelektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti