Grieķijas premjers pārliecināts par spēju vienoties ar starptautiskajiem aizdevējiem

Grieķijas premjers Aleksis Ciprs apgalvo, ka vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem ir iespējams noslēgt jau pavisam drīz. Tomēr Grieķija nepieņemšot “neloģiskas prasības”. Otrajam pārskatam par nepieciešamo reformu izpildi bija jābūt gatavam vēl pirms gada, tomēr Atēnas un aizdevēji joprojām nespēj atrast kopsaucēju pārmaiņām.

Grieķijas aizdevuma programmas pārskats drīzumā tiks noslēgts ar pozitīvu rezultātu. Tādu pārliecību partijas kongresā pauda Grieķijas premjers Aleksis Ciprs. Tomēr viņš vairākkārt norādīja, ka

Atēnas nebūs gatavas piekrist jaunām prasībām, kas nav ietvertas sākotnējā aizdevuma programmā un ir pretrunā ar veselo saprātu.

Ar šiem vārdiem Ciprs atsaucās uz Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) nesen veikto novērtējumu par Grieķijas parādsaistību apjomu. Fonda pārstāvji kārtējo reizi secināja, ka Grieķijas parādu apjoms ir pārāk liels un valsts nespēs ar to ilgtermiņā tikt galā. Turklāt SVF pārstāvju ieskatā Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas prognozes par Grieķijas ekonomikas atveseļošanās temptiem ir nereālistiskas. Tādēļ no daļējas parādu atlaišanas diez vai izdosies izvairīties. Valūtas fonds ir norādījis, ka, viņuprāt, esošais kurss var novest pie tā, ka 2060.gadā Grieķijas ārējais parāds sasniegs 275% no IKP.

Tomēr SVF nav gatavs piedot savus aizdevumus Grieķijai. Tas ir pretrunā ar fonda noteikumiem. Tādēļ zaudējumus būtu jāuzņemas Eirozonas valstīm, kas ir aizdevušas Atēnām naudu. Viens no lielākajiem kreditoriem šajā gadījumā ir Vācija.

Uzrunājot partijas biedrus, Ciprs norādīja, ka, viņaprāt, valūtas fonds pēc būtības jau ir pieņēmis lēmumu atteikties no dalības šajā aizdevuma programmā. Tomēr publiski tiekot izvirzītas dažādas papildu prasības, lai izskatītos, ka tā ir Grieķija, kas nepilda savas saistības.

Tomēr Ciprs uzskata, ka piektdien, 10.februārī, sarunās ar aizdevējiem ir panākts labs progress un jau drīzumā to varēs apliecināt arī uz papīra.

Formālu paziņojumu no Eiropas Komisijas un citiem aizdevējiem šobrīd nav.

Iestādes jau ilgstoši aprobežojas vien ar frāzēm, ka sarunas ekspertu līmenī turpinās.

Tāpat Grieķijas valdības vadītājs kārtējo reizi uzsver, ka viņa valsts iedzīvotāji šajos krīzes gados ir daudz cietuši. Tādēļ aizdevējiem ir jābūt piesardzīgiem ar jaunu prasību izvirzīšanu, jo tās var izraisīt kārtējo neapmierinātības vilni sabiedrībā.

Ciprs arī sacīja, ka viņa valdība nebūs ar mieru piekrist neloģiskām prasībām, kas nebija ietvertas sākotnējā aizdevuma programmā. Vienošanās noslēgšana ir nepieciešama, lai Grieķija varētu saņemt kārtējo aizdevuma daļu. Šī nauda esot nepieciešama, lai vasarā Atēnas varētu norēķināties ar iepriekšējiem parādiem 7,2 miljardu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti