Grieķijas premjers lūdz paātrināt izmeklēšanu par vilcienu sadursmi

Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis ir aicinājis valsts Augstāko tiesu pēc iespējas paātrināt to lietu izskatīšanu, kas ir saistītas ar pagājušās nedēļas dzelzceļa katastrofu.

Grieķijas premjers lūdz paātrināt izmeklēšanu par vilcienu sadursmi
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Vēstulē tiesai Micotakis sacījis, ka Grieķijas iedzīvotāji vēlas redzēt ātru izmeklēšanu un tiesvedību visos pārkāpumos, kas ir saistīti ar vilcienu sadursmes iemesliem. Tādēļ premjers rosina izveidot augstākā līmeņa izmeklēšanu šajā lietā.

Grieķijas valdības vadītāja Micotaka vēršanās pie Augstākās tiesas ar lūgumu veikt ātru izmeklēšanu par vilcienu sadursmes iemesliem var uzskatīt par politisku manevru pirms drīzumā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Grieķijā risinās plaši protesti, kuru dalībnieki uzskata, ka vilcienu katastrofā savu lomu spēlē arī valdības nolaidība un slikta dzelzceļa uzturēšana.

Nedēļas nogalē Micotakis lūdza publisku atvainošanos visiem valsts iedzīvotājiem.

KONTEKSTS:

Dzelzceļa katastrofa notika 28. februāra vakarā netālu no Larisas pilsētas Tesālijas reģionā, 380 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Atēnām. Sadursmes rezultātā no sliedēm nobrauca četri pasažieru vilciena vagoni. Pirmie divi vagoni katastrofā gandrīz pilnībā iznīcināti, vismaz trīs vagoni aizdegās. Pasažieru vilcienā bija aptuveni 350 pasažieru, kuri no galvaspilsētas Atēnām devās uz Salonikiem valsts ziemeļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti