Grieķijas pašvaldību vēlēšanās uzvarējusi opozīcija

Grieķijas pašvaldību vēlēšanās uzvarējusi konservatīvā opozīcijas partija "Jaunā demokrātija", liecina publiskotie vēlēšanu provizoriskie rezultāti. "Jaunās demokrātijas" kandidāti uzvarējuši 12 no 13 Grieķijas administratīvajiem reģioniem.

Par galvaspilsētas Atēnu mēru kļūs partijas pārstāvis Kosts Bakojanis, un arī valsts otrajā lielākajā pilsētā Salonikos uzvarējis partijas biedrs  Apostols Cicikosts.

Savukārt premjerministra Alekša Cipra partijai “Syriza” izdevies uzvarēt tikai vienā no 13 Grieķijas administratīvajiem reģioniem.

Politikas analītiķi norāda, ka šai partijai ir labas izredzes uzvarēt arī 7. jūlijā gaidāmajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās.

Balsojums notika gandrīz mēnesi pirms ārkārtas parlamenta vēlēšanām, kuras premjerministrs Ciprs izsludināja ievērojamā popularitātes krituma dēļ. "Syriza" piedzīvoja sakāvi Eiropas Parlamenta vēlēšanās un arī pašvaldību vēlēšanu pirmajā kārtā.

Tas tiek skaidrots ar kompromisiem, kuriem sociālistiskajam premjerministram nācās piekrist sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem, lai gan sākotnēji viņš solīja izbeigt aizdevēju pieprasītos taupības pasākumus. Cipra popularitāti iedragāja arī  noslēgtā vienošanās strīdā par bijušās Dienvidslāvijas republikas Maķedonijas oficiālo nosaukumu. Grieķijas valdība piekrita kaimiņvalsts lēmumam saukt sevi par Ziemeļmaķedoniju. Daudzi grieķi uzskata, ka Maķedonijas nosaukumu oficiāli drīkst lietot tikai saistībā ar tā nosaukto Grieķijas provinci.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti