Grieķijas galvaspilsētu satricina stipra zemestrīce

Grieķijas galvaspilsētu Atēnas piektdien, 19. jūlijā, satricinājusi spēcīga zemestrīce. Pazuduši telefona sakari, pārbiedētie cilvēki pametuši ēkas un izskrējuši uz ielas, taču nav informācijas par plašiem postījumiem vai ievainotajiem. Ugunsdzēsības dienests  izglābis vairākus desmitus cilvēku, kas galvaspilsētā bija iestrēguši liftos.

5,1 magnitūdu stiprās zemestrīces epicentrs atradies 23 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Atēnām, un tai sekojuši vairāki pēcgrūdieni.

Seismologi aicinājuši cilvēkus saglabāt mieru, bet tomēr rēķināties, ka varētu sekot vēl jauni satricinājumi.  Tajā pašā laikā viņi norādījuši, ka Atēnu iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties, jo nami pilsētā būvēti tā, lai varētu izturēt vēl spēcīgākus grūdienus.

Grieķija atrodas seismiski aktīvā reģionā, un zemestrīces tur notiek regulāri, tomēr tajās reti kad ir cilvēku upuri. Pēdējo reizi ievērojamākā zemestrīce notika pirms diviem gadiem, kad  6,7 magnitūdu stiprā satricinājumā Egejas jūras Kosas salā dzīvību zaudēja divi cilvēki un tika nodarīti būtiski postījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti