Grieķijā turpinās protesti pret nolaidību, kas noveda pie vilcienu sadursmes

Grieķijā sestdien notiek plaši protesti pret amatpersonu un politiķu nolaidību, kas tiek vainota par šonedēļ notikušo traģisko dzelzceļa katastrofu. Jaunākā informācija liecina, ka katastrofas upuru skaits sasniedzis vismaz 57 cilvēkus, bet vēl desmit joprojām nav atrasti un atpazīti.

Tūkstošiem cilvēku izgāja ielās Atēnās, Salonikos, Larisā un citviet. Protesti notiek arī pie dzelzceļa kompānijas biroja. Daudzi sanākušie dzelzceļa kompānijas virzienā izkliedza tādus saukļus kā "slepkavas".

Dzelzceļa darbinieku arodbiedrība uzskata, ka traģēdiju varēja novērst, ja laicīgi tiktu ieguldīti līdzekļi sistēmas modernizācijā.

Grieķijas sabiedrībā turpinās diskusijas par katastrofas iemesliem. Stacijas priekšniekam sestdien bija jāparādās tiesas priekšā Larisas pilsētā. Tomēr viņa advokāts Stefans Pancarcidis lūdza to atlikt līdz svētdienai.

"Lietā ir jauni apstākļi, par kuriem mēs nebijām zinājuši. Šī jaunā informācija ir ļoti nopietna, un tas lika mums pieprasīt mainīt datumu, kad notiks ierašanās tiesā. Tagad tā ir paredzēta svētdien. Šo apstākļu izmantošana ir ārkārtīgi svarīga."

Stacijas priekšnieks ir atzinis savu vainu tajā, ka diviem vilcieniem vairāku kilometru garumā tika ļauts atrasties uz vienām sliedēm. Ja šis cilvēks tiks atzīts par vainīgu, viņam draud mūža ieslodzījums.

Tomēr parādās arī informācija par citām problēmām, kas varētu būt novedušas pie katastrofas. Stacijas priekšnieks ir ļoti nepieredzējis. Viņš sāka strādāt šajā amatā tikai nedaudz vairāk kā pirms mēneša, pirms tam pabeidzot īsus sagatavošanas kursus. Turklāt viņš savā maiņā strādāja viens, bez pieredzējušu kolēģu uzraudzības, kaut arī bija zināms, ka šajā laikā ir intensīva vilcienu satiksme.

Tādēļ tiek pieļauts, ka apsūdzības varētu tikt celtas arī pret dzelzceļa kompānijas vadošajiem darbiniekiem, kas atbildēja par darba organizāciju.

Glābšanas dienesti joprojām turpina strādāt notikuma vietā. Vilcienu vagoni tiek izcelti no grāvjiem un nogādāti prom. Joprojām nav atrasti un atpazīti desmit cilvēku. Daudzi ķermeņi ir sakropļoti līdz nepazīšanai, it sevišķi tiem, kas atradās restorāna vagona tuvumā, kur pēc sadursmes izcēlās ugunsgrēks.

"Mēs izsitām logu, kas bija jau ieplīsis. Tad mēs izmetām čemodānus, lai vēlāk uz tiem varētu nolekt. Un tad uzmanīgi, viens pa vienam, vispirms sievietes un smagāk ievainotie un tad mēs, kas bijām mazāk ievainoti, lecām grāvī no trīs, četru metru augstuma, kur piezemējāmies uz čemodāniem," žurnālistiem stāsta Andreass Alikaniotis, kurš vilcienu katastrofā guva tikai nelielus ievainojumus.

KONTEKSTS:

Dzelzceļa katastrofa notika otrdienas vakarā netālu no Larisas pilsētas Tesālijas reģionā, 380 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Atēnām. Sadursmes rezultātā no sliedēm nobrauca četri pasažieru vilciena vagoni. Pirmie divi vagoni katastrofā gandrīz pilnībā iznīcināti, vismaz trīs vagoni aizdegās. Pasažieru vilcienā bija aptuveni 350 pasažieru, kuri no galvaspilsētas Atēnām devās uz Salonikiem valsts ziemeļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti