Grieķijā izsludināts ģenerālstreiks

Grieķijā saistībā ar jauniem nākamā gada budžetā paredzētiem taupības pasākumiem izsludināts diennakti ilgs ģenerālstreiks. 

Tā dēļ daudzviet paralizēta satiksme un apgrūtināta pieeja dažādiem sabiedriskajiem pakalpojumiem.  

Streikam pievienojušies sabiedriskā sektora un banku darbinieki, jūrnieki un citu profesiju pārstāvji, kas nav apmierināti ar plāniem palielināt nodokļus un veikt reformas, kas samazinātu daudzu strādnieku algas.

Grieķijas valdība jauno budžetu iecerējusi apstiprināt nedēļas nogalē. Tajā paredzēts iekasēt vēl papildu vienu miljardu eiro, uzliekot jaunus nodokļus automašīnām, degvielai, tabakai, kafijai un alum.  Tāpat plānots noteikt jaunu nodokli par televizoru un stacionāro telefonu lietošanu.

Savukārt ar sabiedriskā sektora darbinieku un pensiju samazinājumu valdība cerējusi nākamgad ietaupīt 5,7  miljardus eiro. Lai nostiprinātu ekonomikas atlabšanu, vēl arī plānots turpināt valsts uzņēmumu privatizāciju un pārdot privātiem investoriem reģionālas nozīmes lidostas.

Jau ziņots, ka oktobrī eirozonas valstis un Grieķija vienojās, ka tās budžetā  papildus nonāks 2,8 miljardi eiro, kas lielākoties nepieciešami citu parādu procentu dzēšanai.

Grieķija jau vairākus gadus atrodas smagā ekonomiskā stāvoklī. Vēl oktobrī bezdarba līmenis tajā bija lēsts 23% apmērā.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti