Grieķija, Izraēla un Kipra parakstīs vienošanos par gāzes cauruļvada tālāku izstrādi

Grieķija, Kipra un Izraēla ceturtdien, 2. janvārī, Atēnās parakstīs vienošanos par gāzes cauruļvada tālāku izstrādi, kas novirzīs dabasgāzi no Vidusjūras austrumu daļas uz Eiropu. Trīs valstis ir iebildušas Turcijas un Lībijas noslēgtajam dokumentam par jūras jurisdikciju, kas pārdala jūras robežas Vidusjūrā. Tomēr vienošanās parakstīšana starp trim valstīm netiek pozicionēta kā atbildes reakcija.

Grieķija, Izraēla un Kipra parakstīs vienošanos par gāzes cauruļvada tālāku izstrādiRihards Plūme

  Vienošanos par 1900 kilometru garā dabasgāzes cauruļvada izbūvi Grieķija, Kipra un Izraēla, klātesot ASV valsts sekretāram Maikam Pompeo, parakstīja jau pagājušā gada sākumā. Nu Atēnās tiks parakstīta vienošanās par tā dēvētā „EastMed” dabasgāzes cauruļvada tālāku izstrādi un izbūvi.

  Vienošanos parakstīs Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis, Kipras prezidents Niks Anastasiads un Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, bet oficiāli tā tiks noslēgta līdz ar Itālijas parakstu.

  Plānots, ka cauruļvads virzīsies pāri Vidusjūrai no Izraēlas Levantīnas baseina jūras krājumiem uz Grieķijas salu Krētu un Grieķijas sauszemi, un pēc tam uz Itāliju. Maijā iebildumus par cauruļvada pēdējā posma izbūvi, kas savienotu Itāliju un Grieķiju, izteica Itālijas premjers Džuzepe Konte.

  Paredzams, ka cauruļvads apmierinās apmēram 10% no Eiropas Savienības dabasgāzes vajadzībām, samazinot enerģijas atkarību no Krievijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti