Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pēc pašnāvības uzklausa pārējos un uzlabo nodaļas darbu

Grieķijā turpina plosīties ugunsgrēki

Grieķijā dzīvojošs latvietis par mežu ugunsgrēkiem: Skati ir apokaliptiski

Dienvideiropā un Turcijā joprojām plosās postoši mežu ugunsgrēki. Ļoti smaga situācija ir Grieķijā, kur liesmas ir ielenkušas Atēnas, iznīcinot simtiem māju un piespiežot tūkstošiem cilvēku evakuēties. Savukārt Itālijā, kamēr valsts dienvidos arī turpinās ugunsgrēki, ziemeļos izcēlušies plūdi. 

Grieķijā dzīvojošs latvietis par mežu ugunsgrēkiem: Skati ir apokaliptiski
00:00 / 02:41
Lejuplādēt

Spēcīga vēja dzītas liesmas ir pārņēmušas Grieķiju. Visā valstī pašlaik plosās vairāk nekā 100 mežu ugunsgrēku. Tie izcēlās, kad Grieķiju skāra lielākais karstuma vilnis vairāk nekā 30 gadu laikā, kas atnesa arī ilgstošu sausumu.

Galvaspilsētas Atēnu priekšpilsētā Trakomakedonesā varas iestādes nedēļas nogalē lika evakuēties vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju. Nelielajā pilsētiņā gandrīz pilnībā ir nodeguši desmitiem namu un automašīnu.

Evijas salā sestdien vairāki simti cilvēku no liesmām patvērās uz prāmja. Arī Grieķijas otru lielāko salu jau vairākas dienas ir pārņēmuši plaši mežu ugunsgrēki, kuru dzēšanā ir iesaistījušies ne tikai ugunsdzēsēji, bet arī vietējie iedzīvotāji. Evijā pilnībā ir iznīcināti vairāki ciemati, bet kopumā šajā nedēļā no salas ir evakuēti vairāk nekā 2000 cilvēku.

Liesmas ir sasniegušas arī Olimpijas pilsētu, ko uzskata par antīko olimpisko spēļu dzimšanas vietu.

Eiropas Mežu ugunsgrēku informācijas sistēma liecina, ka pēdējo desmit dienu laikā Grieķijā izdeguši vairāk nekā 56 tūkstoši hektāri meža. Liesmu dzēšanā iesaistījušies vairāk nekā 1000 ugunsdzēsēju, palīgā nosūtīta arī armija. Grieķija jau ir saņēmusi palīdzību no Kipras, Francijas un Izraēlas, bet Vācija paziņojusi, ka tuvākajās dienās uz Grieķiju nosūtīs ugunsdzēsējus un specializētās automašīnas.

“Evijas salā un Peloponēsā nodeguši tūkstošiem hektāru. Un ugunsgrēki ap Atēnām ir sadedzinājuši patiešām skaistus mežus, kas bija pilsētas plaušas. Pēc nodzēšanas ugunsgrēki turpina atsākties. Jau piekto nakti ugunsdzēsēji kopā ar brīvprātīgajiem cīnās ar šiem ugunsgrēkiem, un cilvēki tiek evakuēti no ciemiem,” stāstīja Atēnu ugunsdrošības dienesta vadītāja Eleni Mirivili. 

Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis šo vasaru nodēvēja par “murgainu” un piebilda, ka valdības prioritāte pašlaik ir aizsargāt cilvēku dzīvību.

Latvijas pagaidu pilnvarotais lietvedis Grieķijā Ģirts Jaunzems sarunā ar Latvijas Radio situāciju Grieķijā raksturoja kā ļoti dramatisku:

“Mums Atēnās jau četras dienas pelni krīt uz galvas, ir dūmu smaka.

Es dzīvoju Atēnu nomalē, vakar bija pirmā nakts pēdējo četru dienu laikā, kad es no mājas jumta neredzēju liesmas. Skati ir apokaliptiski. Ir jāseko ziņām. Civilās aizsardzības ministrija aktīvi darbojas rajonos, kuriem tuvojas liesmas. Uz mobilajiem telefoniem nāk brīdinājumi būt uzmanīgiem, mājām aizvērt visas lūkas un, ja nepieciešams, gatavoties evakuācijai, kas arī tiek veikta,” stāstīja Jaunzems.

Arī Ziemeļmaķedonija izmisīgi turpina cīņu ar savvaļas ugunsgrēkiem, kas pārsvarā skāruši valsts austrumus un iznīcinājuši vismaz 3000 hektārus mežu. Ziemeļmaķedonijas valdība valstī ir izsludinājusi ārkārtas situāciju.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka valsts pieredz valsts vēsturē postošākos mežu ugunsgrēkus. Vismaz astoņi cilvēki ir zaudējuši dzīvību ugunsgrēkos Turcijas dienvidrietumu piekrastē, bet tūkstošiem vietējo iedzīvotāju un tūristu bijuši spiesti evakuēties no mājām un viesnīcām.

Ugunsgrēki turpina plosīties arī Itālijas dienvidos, apdraudot arī sējumus un augļu dārzus, kuru raža jau tā solās būt mazāka pēdējā laikā pieredzētā spēcīgā karstuma un sausuma dēļ. Bet kamēr Itālijas dienvidos plosās ugunsgrēki, valsts ziemeļos ir plūdi, kurus izraisīja spēcīgs lietus. Kalnu rajonos postījumus radījuši arī zemes  noslīdējumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt