Grieķija aicina ES veidot jaunu imigrantu uzņemšanas sistēmu

Grieķijas varas iestādes aicinājušas citas Eiropas Savienības dalībvalstis veidot taisnīgāku imigrantu uzņemšanas un sadales sistēmu. Iepriekš līdzīgu prasību izvirzīja cita bēgļu iecienīta galamērķa Itālijas amatpersonas. 

 Par migrācijas politiku atbildīgais Grieķijas valdības pārstāvis Giorgs Komocaks intervijā medijiem norādīja, ka kopš 7. jūlija katru dienu valstī ieradušies jauni nelegālie imigranti, un to kopējais skaits pieaudzis par 17%. Patlaban piecās Egejas jūras salās uzturas vairāk nekā 20 tūkstoši ieceļotāju, un īpaši kritiska situācija veidojas Lesbā. Piemēram 9. augustā salā ieradās sešas laivas ar 250 cilvēkiem.

Cilvēku kontrabandisti arī izveidojuši jaunu transporta koridoru, kas ved uz Samotraki salu. Amatpersona uzsvēra, ka Atēnas esot izsmēlušas savas iespējas un cer uz efektīvāku sadarbību ar Eiropas Komisiju un dalībvalstīm. Mediji arī atgādina, ka līdzīgu aicinājumu regulāri pauž arī Itālijas valdības pārstāvji. Oficiālā Roma pat atteicās ielaist savas valsts ostās kuģus ar Vidusjūrā izglābtajiem imigrantiem. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti