Grieķijā 15. jūnijā atklās tūrisma sezonu

Grieķijas varas iestādes apsolījušas Covid-19 pandēmijas dēļ ierobežoto ārvalstu tūristu uzņemšanu atsākt 15. jūnijā. Pirmkārt, tiks gaidīti ceļotāji no Vācijas, Balkānu un Ziemeļvalstīm, tai skaitā Baltijas.

“Ja viss noritēs bez problēmām, valstis no Balkāniem līdz Baltijai  būs vienas no pirmajām, ar kurām mēs atjaunosim kontaktus,” paziņoja tūrisma ministrs Haris Teoharis.

“Ziemeļeiropa ir viens no lielākajiem tūrisma tirgiem, un atkarībā no infekcijas izplatības būs viens no reģioniem, no kura tiks atsākta tūristu plūsma. Protams, viena no pirmajām šajā sarakstā būs arī Vācija,” informēja Teoharis.

Grieķijas amatpersonas sola no 15. jūnija atsākt aviosatiksmi Atēnu starptautiskajā lidostā, bet citās lidostās pasažierus pieņems no 1. jūlija.

Tūristiem nebūs jānodod Covid-19 analīzes, un mediķi palīdzību sniegs vienīgi, ja cilvēkiem būs saslimšanas simptomi.

Varas iestādes arī pilnveidos veselības aizsardzības sistēmu iecienītākajos tūristu galamērķos, tai skaitā nodrošinās iespēju veikt koronavīrusa testus. Izstrādāts arī īpašs plāns iespējamās infekcijas izplatības novēršanai.

Vienlaikus par plāniem atsākt tūristu uzņemšanu paziņojušas arī citas Eiropas valstis, un Horvātijā ceļotāji varēs ierasties jau no 1. jūnija.

KONTEKSTS:

Plašus ceļošanas ierobežojumus valstis sāka ieviest, izplatoties Covid-19 vīrusam. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.  Kopumā visā pasaulē inficējušies vairāk nekā 5 miljoni cilvēku, miruši vairāk nekā 320 000 cilvēku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti