Rīta Panorāma

Intervija ar LTV žurnālistu Gintu Amoliņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar bijušo NBS komandieri, ģenerālleitnantu Raimondu Graubi

Graube: Nerēķinoties ar cilvēku dzīvībām, Krievija var nodarīt lielu ļaunumu visiem 

Nerēķinoties ar cilvēku dzīvībām, Krievija vēl spēj nodarīt lielu ļaunumu Ukrainai un mums visiem. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" Krievijā uzsākto mobilizāciju komentēja bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

Viņš uzskata, ka mobilizācija Krievijā notiek bez sagatavošanās, ar zemu morāli, un tas viss vēl var nodarīt lielu ļaunumu. Graube uzsvēra, ka nedrīkst par zemu novērtēt to, kā Krievija izmantos mobilizētos cilvēkresursus, kā arī to, kādas sekas Krievijas līdera Vladimira Putina izsludinātā mobilizācija nodarīs Eiropai. 

Graube sacīja: "Redzam, cik neveiksmīgi rit šī mobilizācija, kāda ir sagatavotība, kāda ir morāle, kā šie cilvēki ir apbruņoti. Tas nevar dot izšķirošu pārsvaru [Krievijai], bet nenovertēsim par zemu šos 300 tūkstošus [cilvēku]. Viņu pareizs pielietojums arī var būt izšķirīgs."

Graubes ieskatā Krievijā mobilizēto iedzīvotāju stratēģiski pareiza izmantošana atsevišķos virzienos Ukrainā vēl var būt nozīmīga, lai arī kāda informācija par šo cilvēku sagatavotību  izskanējusi. Taču tas, visticamāk, būs atkarīgs no tā, vai Krievija izšķirošajās frontes zonās izmantos vienības ar augstāku profesionālismu.

"Šīs [mobilizācijas] masas var būt nozīmīgas kādos virzienos. Mēs varam pasmaidīt un paironizēt par atsevišķām publikācijām, ko redzam, bet jāsaprot, ka Krievija, nerēķinoties ar cilvēku dzīvībām, vēl spēj nodarīt lielu ļaunumu Ukrainai un mums visiem," pauda Graube.

Bijušais NBS komandieris arī norādīja uz draudiem Eiropai no tiem, kuri bēg pāri robežām. 

"Krievijā notiek Putina ideoloģijas eksāmens. Viena lieta ir mājās būt un bravūrīgi aizstāvēt šo ideju, otra lieta ir to apstiprināt kaujā. Šeit nav runa par Putina ideoloģijas nosodīšanu, šeit ir runa par nevēlēšanos par šo ideloģiju cīnīties. (..) Tas nav viens un tas pats – neiet karot un nebūt par krievisku, nacionālu valsti, kurai ir impēriskas ambīcijas, nebūt daļai no "uzvarētājvalsts" un impērijas," atzīmēja Graube.

KONTEKSTS:

21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti