«Google» sāk saraut saites ar «Huawei»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

ASV interneta tehnoloģiju uzņēmums „Google”, kam pieder operētājsistēma „Android”, paziņojis, ka tas sācis pārtraukt sadarbību ar Ķīnas kompāniju „Huawei”. Šāds lēmums sekojis pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps aizliedzis iesaistīties ASV uzņēmumiem tirdzniecības darījumos telekomunikāciju jomā ar ārvalstu uzņēmumiem.

«Google» sāk saraut saites ar «Huawei»
00:00 / 01:29
Lejuplādēt

„Google” būs jāaptur darījumi ar „Huawei”, kas paredz tādas aparatūras un programmatūras nodošanu un tehnisko pakalpojumu sniegšanu, kas nav publiski pieejami, un tas nozīmē, ka "Huawei" varēs izmantot tikai atvērtā pirmkoda programmatūru.

"Tā problēma būs, ka, visticamāk, viņi nesaņems atjauninājumus savai "Android" operētājsistēmai, tai skaitā drošības atjauninājumus. Tas nozīmēs, ka tās iekārtas paliks nedrošas, palielināsies risks, ka viņas uzlauzīs. Ļaundari varēs uzinstalēt kaut kādus vīrusus," skaidroja uzņēmuma "IT centrs" dibinātājs Agris Krusts.

Esošo „Huawei” viedtālruņu lietotāji varēs atjaunināt lietotnes un „Google Play” pakalpojumus. Taču, kad „Google” izlaidīs nākamo „Android” versiju, tā „Huawei” ierīcēs var nebūt pieejama.

Pastāv iespēja, ka nākamajām „Huawei” ierīcēm vairs nebūs tādas lietotnes kā „YouTube” un „Maps”. Tāpat Ķīnas kompānijai vairs nebūs piekļuves „Google” patentētajām lietotnēm un pakalpojumiem, arī e-pasta pakalpojumam „Gmail”.

ASV interneta tehnoloģiju uzņēmuma pārstāvis norādījis, ka „Google” pakļausies Trampa izdotajam rīkojumam, un izvērtēs, kādas būs tā sekas. Tiek minēts, ka šīs sekas varētu būt dramatiskas, jo „Google” tāpat kā visiem tehnoloģiju uzņēmumiem ir jāsadarbojas ar viedtālruņu ražotājiem, lai nodrošinātu, ka tā sistēmas ir savietojamas ar ražotāju iekārtām. Kopumā pasaulē ir aptuveni 2,5 miljardi aktīvu iekārtu ar „Android” operētājsistēmām.

"Huawei", kas strauji paplašina līderpozīcijas 5G tehnoloģiju jomā un lielā mērā ir atkarīgs no ārzemju piegādātājiem, šos jaunumus pagaidām nav komentējis. Tiesa, iepriekš tas norādījis, ka jau vairākus gadus izstrādā ārkārtas plānu šādam scenārijam. Uzņēmums katru gadu iepērk komponentes 11 miljardu dolāru vērtībā no ASV piegādātājiem.

Ierobežojumus "Huawei" ražojumu lietošanai, galvenokārt telekomunikāciju infrastruktūrā, noteikušas ne tikai Savienotās Valstis. Bažas par to, ka „Huawei” ir tuvs Ķīnas valdībai un tā ražojumi var tikt izmantoti nesankcionētai informācijas iegūšanai, pastāv arī citām valstīm. Savukārt „Huawei” šādas apsūdzības noraida.

Kompānija "Huawei" tikmēr paziņojumā presei norāda, ka ir sniegusi ievērojamu ieguldījumu "Android" attīstībā un izaugsmē visā pasaulē. "Huawei" turpināšot sniegt drošības atjauninājumus un pēcpārdošanas pakalpojumus visiem esošajiem "Huawei" un "Honor" viedtālruņu un planšetdatoru produktiem, kas jau tikuši pārdoti vai atrodas noliktavās visā pasaulē.

Tāpat "Huawei" sola turpināt veidot drošu un ilgtspējīgu programmatūras ekosistēmu, lai lietotājiem visā pasaulē nodrošinātu labāko pieredzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti