Dienas notikumu apskats

Krievija nosaka sankcijas pret vairākiem simtiem Ukrainas pilsoņu un uzņēmumu

Dienas notikumu apskats

Saeimas pieņemtie Darba likuma grozījumi varētu tikt apstrīdēti Satversmes tiesā

«Google» darbinieki streiko pret uzmākšanos un nevienlīdzību darba vietā

«Google» darbinieki streiko pret uzmākšanos un nevienlīdzību darba vietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tehnoloģiju uzņēmuma “Google” darbinieki visā pasaulē ceturtdien, 1.novembrī, piedalījušies plašā protesta akcijā pret uzņēmuma vadības rīcību seksuālās uzmākšanās gadījumu izmeklēšanā.

Pirmā akcija notika „Google” Singapūras birojā, kuram sekoja kolēģi Deli, Dublinā, Cīrihē, Londonā, Berlīnē un citur.

Darbinieki pieprasa uzņēmuma vadībai atteikties no nevienlīdzīgas darba samaksas strādājošajiem, kā arī iestājas pret dažādu konfliktu, tostarp seksuālu pārkāpumu, piespiedu risināšanu tikai uzņēmuma iekšienē.  Šādas metodes kritiķi uzskata, ka strīdu risināšana uzņēmuma iekšienē ir domāta ne tikai kompānijas un apsūdzētā reputācijas aizsargāšanai, bet arī upuru apklusināšanai, liedzot tiem iespējas apstrīdēt lēmumus un spert turpmākus soļus.

Organizatori aicinājuši "Google" īpašnieci "Alphabet" atvēlēt valdē vietu darbinieku pārstāvjiem, kā arī dalīties ar datiem par ieņēmumiem. Tāpat darbinieki vēlas izmaiņas, lai seksuālas uzmākšanās upuri varētu saukt savus pāridarītājus pie atbildības. Darbinieki arī vēlas iecelt savu pārstāvi uzņēmuma valdē.

"Google" vadītājs Sundars Pičajs atzina, ka darbinieku paustās idejas ir konstruktīvas un kompānijā tiek runāt par to īstenošanu.

Pičajs savā paziņojumā informējis darbiniekus, ka atbalsta darbinieku tiesības paust savu neapmierinātību, solot panākt progresu šajā lietā. Viņš atklājis, ka kopumā par seksuālu uzmākšanos bez kompensāciju izmaksāšanas ir atlaisti vismaz 48 cilvēki, piebilstot, ka “New York Times” rakstu ir bijis grūti lasīt.

Streiki nav ietekmējuši "Alphabet" akcijas, bet tiek lēsts, ka kompānijai būs daudz grūtāk atrast darbiniekus.

Pagājušajā nedēļā izdevums „The New York Times” publicēja pētniecisku rakstu par situāciju kompānijā “Google”. Šajā publikācijā tika atklāts, ka pēc uzņēmuma pamešanas viens no mobilās programmatūras “Android” izstrādātājiem Endijs Rubins kompensācijā saņēmis 90 miljonus dolāru. Taču uzmanību piesaistījusi nevis šīs iespaidīgās summas pamatotība vai tās apmērs, bet gan fakts, ka “Google” vadība bija noklusējusi kādas darbinieces pret Rubinu izvirzītās apsūdzības par seksuālu uzmākšanos.

Uzņēmums šo gadījumu esot izmeklējis, apsūdzības esot atzinis par ticamām un lūdzis Rubinu amatu atstāt. „The New York Times” arī noskaidrojis, ka desmit gadu laikā Endijs Rubins ir bijis viena no trijām augstu stāvošām amatpersonām, kuru seksuālos noziegumus uzņēmums ir piesedzis. Divām izmaksātas ievērojamas kompensācijas, bet trešā persona joprojām ieņem augstu atalgotu amatu.

Raidsabiedrība BBC norāda, šī nav pirmā reize, kad “Google” darbinieki iesaistās asās diskusijās ar uzņēmuma vadību. Tā, piemēram, šī gada laikā darbinieki asi iebilduši pret kompānijas sadarbību ar ASV aizsardzības ministriju, kā arī pret plāniem no jauna iesaistīties Ķīnas tirgū ar interneta meklēšanas programmatūru.

KONTEKSTS:

"Google" pēdējo divu gadu laikā atlaidusi 48 darbiniekus, kuri apsūdzēti par seksuālo uzmākšanos. To vidū ir 13 augsta ranga administratori.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti