Glābšanas darbos Nepālā iesaistās armija

Postošā zemestrīcē Nepālā bojā gājušo skaits ir pārsniedzis jau 870 cilvēku, un informācija par jauniem upuriem turpina pienākt. Glābšanas darbos ir iesaistīta arī Nepālas armija.

Jau vēstīts, ka Nepālā ir notikusi spēcīga zemestrīce. Pēc speciālistu aplēsēm pazemes grūdieni ir sasnieguši 7,9 balles. Zemestrīces epicentrs atradās valsts centrālajā daļā. Tomēr pazemes grūdieni bija jūtami arī vairāk kā 300 km attālumā esošajā Indijas galvaspilsētā Deli. Tā ir viena no spēcīgākajām zemestrīcēm šajā reģionā daudzu gadu garumā. Tiek ziņots par gandrīz 900 bojā gājušajiem.

Aculiecinieki ziņo par lielu sagrauto māju, ceļu un tiltu skaitu. Pāri Nepālas galvaspilsētai Katmandu bija pacēlies arī putekļu mākonis. Zemestrīces epicentrs atradās aptuveni 80 km attālumā no Katmandu. Tās spēks sasniedza 7,9 balles, ziņo ASV Ģeoloģijas dienests.

Turklāt pazemes grūdienu epicentrs atradās vien aptuveni divus kilometrus zem zemes, kas tiek uzskatīts par ļoti seklu dziļumu. Iespējams tādēļ aculiecinieki šo Nepālas zemestrīci ir raksturojuši kā smagu un ārkārtīgi spēcīgu.

Bojā gājušo skaits ir pārsniedzis jau 870 cilvēku, un informācija par jauniem upuriem turpina pienākt. Glābšanas darbos ir iesaistīta arī Nepālas un Indijas armija.

Indijas armija dodas palīgā nepāliešiem glābšanas darbos. Foto: AFP

Tāpat zemestrīce esot iznīcinājusi vairākas vēsturiskas ēkas galvaspilsētas centrālajā laukumā. Tostarp ir sagruvis deviņus stāvus augstais 19. gadsimta Daraheras tornis, kas bija viena no ievērojamākajām celtnēm pilsētā. Policijas amatpersonas apgalvo, ka tornī sabrukšanas brīdī atradās ap 200 cilvēku, no kuriem daudzi ir izdzīvojuši.

Ziņu aģentūra "Reuters" piebilst, ka Nepāla ir zināma kā valsts, kas kopumā ir slikti sagatavota lielām zemestrīcēm. Tās mājas pārsvarā ir vecas un uzbūvētas uz šaurām ielām. Ģimenes Nepālā ir lielas un mājas ir blīvi apdzīvotas. Tas, visticamāk, ir viens no iemesliem tik lielam bojā gājušo skaitam.

Zemestrīce izraisīja arī lavīnu pie Everesta kalna bāzes nometnes. Tās rezultātā ir gājuši bojā vismaz desmit cilvēki, kuru vidū ir arī ārvalstu alpīnisti. Iespējams, ka mirušo alpīnistu skaits varētu sasniegt par 30 cilvēku.

Kopumā Nepālā šajā laikā varētu būt atradušies apmēram 300 tūkstošu ārvalstu tūristu, jo šī ir aktīvākā kalu kāpšanas sezona. Ar daudziem no viņiem nav iespējams sazināties, jo ir bojāti telefonsakari.

Tāpat tiek ziņots, ka pazemes grūdieni bija jūtami pat Indijas galvaspilsētā Deli un citās Indijas pilsētās. Tika skarta arī  Bangladeša. Saņemtas ziņas par divu cilvēku nāvi šajā valstī.

Indijas premjers Narendra Modi nosūtīja uz Nepālu 40 glābēju komandu, kā arī dažāda veida medicīnisko palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti