Glābēji Polijā cenšas izglābt alā iesprostotus cilvēkus

Vairāk nekā 25 glābēji Polijā kopš sestdienas, 18.augusta cenšas izglābt divus Tatru kalnu alās iestrēgušus cilvēkus. Vairāku pieredzējušu cilvēku grupa bija devusies ekskursijā alās, kad viena no šaurajām ejām pēkšņi applūdusi ar ūdeni, nosprostojot izeju. Divi grupas dalībnieki palikuši iesprostoti 500 metrus no izejas, tomēr tiem izdevies sazināties ar pārējiem grupas locekļiem, kas par notikušo informējuši glābējus.

Glābšanas darbu vadītājs Jans Krictofs norādījis, ka spriedze aizvien pieaug, jo kontakts ar alā iestrēgušajiem joprojām nav izveidots. Glābēji gatavojot sprāgstvielas, lai piekļūtu iesprostotajiem pa citu ceļu, taču sagatavošanās darbi varētu prasīt ilgu laiku. Glābšanas operācija varot aizņemt pat vairākas dienas vai nedēļas.

Netālu no Slovākijas robežas esošā Lielā sniega ala, kurā atrodas iesprostotie cilvēki, ir garākā un dziļākā Tatru kalnu ala. Tās koridoru kopgarums ir 24 kilometri un daudzas no ejām līdz šim nav izpētītas. Ala tūristiem ir slēgta, tādēļ tajā var doties tikai pieredzējuši alu pētnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti