Gibraltāra dēļ Spānija draud balsot pret «Brexit» vienošanos

Gibraltāra dēļ Spānija draud balsot pret “Brexit” vienošanos.

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess paziņojis, ka Briselē balsos pret "Brexit" vienošanos, ja tajā netiks izdarīti grozījumi Gibraltāra jautājumā, nepārprotami nosakot, ka šīs teritorijas nākotne ir atkarīga tikai no sarunām starp Madridi un Londonu.

Sākotnēji Spānija atzinīgi vērtēja vienošanās projektā iekļauto tekstu par Gibraltāru, taču nupat attapusies, ka līgums vieš neskaidrību šajā jautājumā.

Jau trešdien, 21. novembrī, britu premjere dosies uz Briseli, kur tiksies ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru pirms nedēļas nogalē gaidāmā Eiropas Savienības valstu vadītāju samita, kur plānots noslēgt saskaņoto gala vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Gibraltārs Lielbritānijas valdījumā atrodas kopš 1713. gada, taču Spānija joprojām pretendē uz tā atgūšanu. Gibraltārs pametīs Eiropas Savienību līdz ar Lielbritāniju, lai gan 2016. gada referendumā 96% šīs nelielās teritorijas iedzīvotāju balsoja pret "Brexit".

KONTEKSTS:

Lielbritānijas premjere Terēza Meja turpina uzstāt, ka panāktā vienošanās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ir labākais iespējamais risinājums. Provizorisku atbalstu šim dokumentam pirmdien, 19. novembrī, Briselē izteica arī 27 Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri. Tomēr vairāki britu Konservatīvās partijas biedri nav apmierināti ar tekstu un turpina mēģinājumus gāzt premjeri Meju no amata, cerot, ka sarunas vēl ir iespējams atsākt. 

2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017. gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017. gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019. gada 29. martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti