Gāzto Ēģiptes prezidentu Mursi apsūdz par «spiegošanu» – draud pat nāvessods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vasarā gāztajam Ēģiptes prezidentam Mohamedam Mursi izvirzītas jaunas apsūdzības - par „spiegošanu" un sazvērestību ar nolūku atbalstīt „teroristu uzbrukumus" situācijas destabilizēšanai.

Prokuratūra viņu apsūdz par spiegošanu ārvalstu organizāciju labā, vēsta Ēģiptes valsts mediji. Apsūdzības izvirzītas arī pret vairāk nekā 30 citiem „Musulmaņu brālības" biedriem, un lieta var beigties ar visaugstāko soda mēru - nāvessodu.

Bijušajam Ēģiptes prezidentam Mursi bez jau notiekošajiem tiesu darbiem draud jaunas apsūdzības. Prokuratūra viņu apsūdz par „spiegošanu" un sazvērestību kopā ar ārvalstu organizācijām ar nolūku veikt „teroristu uzbrukumus" Ēģiptē. Par to vēsta valsts oficiālā ziņu aģentūra MENA.

Prokurori piemin konkrēti divas organizācijas, ar kurām no „Musulmaņu brālības" rindām nākušais Mursi esot sadarbojies. Tas ir palestīniešu militārais grupējums, kas kontrolē Gazas sektoru, - „Hamas", un Libānā bāzētais šiītu grupējums „Hezbollah".

Ziņu aģentūra vēsta, ka Mursi un vēl 35 personas, tajā skaitā „Musulmaņu brālības" līderi, apsūdzētas par valsts noslēpumu atklāšanu, terorisma atbalstīšanu un citām darbībām, kas grāva Ēģiptes stabilitāti. Vairāki, tostarp bijušais prezidenta biroja vadītājs, apsūdzēti arī par valsts noslēpumu atklāšanu Irānas Revolucionārajai gvardei.

Ziņu aģentūra „Retuers" norāda - ja apsūdzētie tiks atzīti par vainīgiem, viņiem var draudēt nāvessods.Apsūdzības par „spiegošanu ārvalstu organizācijām" varētu būt saistītas ar izlaušanos no cietuma 2011.gadā. Toreiz sacelšanās laikā pret Hosni Mubaraku no ieslodzījuma vietas izbēga islāmisti. Prokuratūra uzskata, ka bēgšanu organizēja palestīniešu un libāniešu kaujinieku grupējumi, kuru locekļi bija ieslodzīti bijušā prezidenta Mubaraka varas gados, un jau izmeklē Mursi iespējamo saistību ar notikušo.

Kopš Mursi - pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais Ēģiptes prezidents - jūlijā tika gāzts armijas apvērsumā, aizturēti simtiem „Musulamaņu brālības" biedru. Varas iestādes savu rīcību pamato ar vajadzību cīnīties pret terorismu. Pret bijušo prezidentu jau ierosinātas tiesvedības arī par citām apsūdzībām, kuras viņš noraida kā politiski motivētas.

Novembrī sākās prāva, kurā Mursi un vēl vairāk nekā desmit cilvēku apsūdzēti par „kūdīšanu uz slepkavību" saistībā ar pirms gada pie prezidenta pils notikušajām asiņainajām Mursi atbalstītāju un pretinieku sadursmēm. Šī prāva turpināsies janvārī. Bet jau pirmdien viņam būs jāstājas tiesas priekšā apsūdzībās par krāpšanu saistībā ar „Musulmaņu brālības" izveidoto ekonomikas un sociālo programmu Ēģiptes atjaunošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti