Gāzes plūsmu pa eksplozijā cietušo gāzesvadu Lietuvā plāno atjaunot jau naktī uz svētdienu

Gāzes plūsmu pa eksplozijā cietošo gāzesvadu Pasvales rajonā Lietuvā plāno atjaunot jau naktī uz svētdienu, 15. janvāri, no Lietuvas ziņo Latvijas Radio korespondente Skirmante Balčiūte.

Gāzes plūsmu pa eksplozijā cietušo gāzesvadu Lietuvā plāno atjaunot jau naktī uz svētdienu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Gāzes kompānijas "Amber Grid" darbinieki jau sestdien, 14. janvārī, sāka gāzesvada remontdarbus, nomainot apmēram desmit metru garu gāzesvada posmu. Plānots, ka gāzes plūsma pa salaboto gāzesvadu tiks atjaunota jau šonakt, bet svētdien tiks atvērts satiksmei slēgtais ceļa posms negadījuma vietā.

Pasvales rajonā likvidē gāzes vada avāriju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Autoservisa īpašnieks Mants Kairis gatavo ziņojumu apdrošinātājiem. Gāzes vada avārijas laikā vējš pūta tieši uz viņa autoservisa pusi, kas atrodas pāri ceļam. Ēkas dzelzs sienas stipri uzkarsa, un pastāv bažas, ka karstuma dēļ konstrukcija varētu deformēties vai sāks lobīties krāsa.

"Bija ļoti lielas liesmas. Bija ļoti karsti. Ēka bija uzkarsusi. Tad, kad mērījām, sienu temperatūra bija 70 grādi. Ugunsdzēsēji ēku aplēja ar ūdeni vienu reizi, bet pēc tam mēs jau paši jau laistījām, kamēr liesmas nepalika rāmākas," stāsta Kairis.

Avārijas laikā liesmas pacēlās 50 metru augstumā. Vienkiemu ciema iedzīvotājs Jonass, paskatoties pa logu, ne pa jokam nobijās.

"Nodomāju, ka ir pienācis pasaules gals. Nobijāmies no tās šņākoņas. Bet es sapratu, ka tas ir gāzesvads, jo es jau sen zināju, ka te iet tā trase," saka Jonass.

Gāzesvada caurules atrodas pusotru metru zem zemes. No rīta bedrē vēl bija redzama neliela uguns. Bet līdz rītdienai plānots gāzes vadu salabot un atkal nodot ekspluatācijā, stāsta akciju sabiedrības "Amber Grid" tehniskais direktors Andrus Dagis.

"Apmēram 10 metrus bojātā gāzes vada izņemsim ārā un tā vietā ieliksim jaunu caurules nogriezni. Sametināsim. Gāzes padeve visu šo laiku netika pārtraukta. Tā tika nodrošināta pa blakus esošo paralēlo cauruli," norāda Dagis.

Eksperti lēš, ka esot pārplīsusi viena no gāzes vada šuvēm – savienojuma vieta. Kāpēc tas tā notika, pētīs speciālā komisija, kas nodibināta valsts līmenī, piesaistot arī Lietuvas Enerģētikas aģentūru.

Jau vēstīts, ka piektdien Lietuvā eksplodējis gāzesvads, pa kuru gāze tiek transportēta arī uz Latviju. Sprādziens noticis "Amber Grid" cauruļvadā netālu no Pasvales pilsētas, no kurienes līdz Latvijas robežai ir ap 30 kilometru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti