Galīgie rezultāti: Afganistānas līdzšinējais prezidents Ašrafs Gani uzvarējis prezidenta vēlēšanās

Afganistānas līdzšinējais prezidents Ašrafs Gani guvis uzvaru 28. septembrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, liecina Neatkarīgās vēlēšanu komisijas otrdien publicētie galīgie rezultāti.

Gani ieguvis 50,64% balsu, bet viņa galvenais konkurents, vecākā izpildamatpersona Abdulla Abdulla - 39,52%, paziņoja komisija.

Abdulla noraidīja rezultātus un solīja veidot savu paralēlu valdību.

"Mūsu komanda, balstoties uz tīrām un biometriskām balsīm, ir uzvarētāja, un mēs pasludinām uzvaru. Krāpnieki ir vēstures kauns, un mēs paziņojam par savu iekļaujošu valdību," preses konferencē Kabulā pavēstīja Abdulla.

Rezultātu publicēšana tika atkārtoti atlikta sakarā ar tehniskiem jautājumiem un kandidātu sūdzībām par krāpšanos, it īpaši no Abdullas puses.

Abdulla bija apstrīdējis sākotnējos rezultātus un pieprasīja balsu pārskaitīšanu.

Prezidenta vēlēšanās 2014. gadā Gani un Abdulla abi pasludināja sevi par uzvarētajiem. Toreiz vēlēšanu procesu aizēnoja tik daudz skandālu un vardarbības, ka valstī izcēlās konstitucionālā krīze. Toreizējais ASV prezidents Baraks Obama panāca, ka afgāņi piekrīt kompromisam, un Abdullam nācās samierināties ar mazāk nozīmīgu amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti