Galēji labējais nīderlandiešu politiķis Briselē rīkos «Islāma safari»

Galēji labējai nīderlandiešu politiķis Gērts Vilders piektdien, 3.novembrī, Beļģijas galvaspilsētā Briselē, musulmaņu apdzīvotajā Molenbēkā gatavojas doties gājienā ar nosaukumu „Islāma safari”.

Viņš ir lūdzis Beļģijas radikāļiem izrādīt vietas, kurās, viņa vārdiem runājot, „notikusi smaga islamizācija”.

Beļģijas galvaspilsētas Briseles un Molenbēkas reģionālās pašvaldības vadība ir paudušas lielas bažas, ka šāda rīcība varētu vainagoties ar nemieriem un sadursmēm.  

Nīderlandiešu galēji labējais politiķis Gērts Vilders un viņa uzskatu brālis, beļģu galēji labējās partijas „Vlaams Belang” pārstāvis Filips Devinters piektdien ap pusdienlaiku Briselē rīkos preses konferenci, kurā skaidros savus nodomus apmeklēt musulmaņu apdzīvoto Molenbēku.

Devinters beļģu medijiem ir atklājis, ka Vilders ir viņu lūdzis izrādīt vietas, kur dzīvo visvairāk musulmaņu un, kur, viņa vārdiem runājot, esot notikusi „vissmagākā islamizācija”.

„Vilders savām acīm esot vēlējies redzēt Eiropas džihāda galvaspilsētu,” sacīja Devinters, šādi raksturojot Briseles reģionu Molenbēku.

Molenbēkas pašvaldības vadītāja Fransuāza Skepmana šo gājienu ir aizliegusi, sakot, ka tas varētu izraisīt sadursmes un nemierus. Līdzīgi ir paudis arī Briseles mērs Filips Klose, sakot, ka nepieļaus, ka Vilders izplata savus rasistiskos vēstījumus un ceļ nemierus.

Abi radikālie politiķi ir pauduši, ka šo liegumu respektēs, bet tik un tā aizdosies līdz Briseles un Molenbēkas pašvaldību robežai, kas atrodas tuvu vecpilsētai un tuvu centram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti