Pusdiena

Pusdiena 22.03.2018

Pusdiena

Krasi atšķiras viedokļi par pārbaužu vajadzību visos pansionātos

Aprit gads, kopš uzbrucējs uz Vestminsteras tilta ietriecās gājējos, vairākus nogalinot

Gads pēc Londonas terorakta; daudzviet pilsētā notiek piemiņas pasākumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Londonā ceturtdien, 22.martā, daudzviet notiek pasākumi, godinot cilvēkus, kas tika nogalināti teroraktā uz Vestminsteras tilta un pie parlamenta ēkas.

Piemiņas pasākums paredzēts Britu valdības zālē. Londonas mērs Sadiks Hans norādījis, ka nogalinātos godinās arī 3D instalāciju „Vienotā Londonā”.

Pirms gada, 22.martā, Londonā britu pilsonis Halids Masuds, kurš bija pārgājis islāmā, ar automašīnu iebrauca cilvēku pūlī uz Vestminsteras tilta. Vēlāk Masuds pameta automašīnu un metās bēgt. Pa ceļam pie britu parlamenta viņš sadūra policistu, pirms tika nāvējoši sašauts. Šajā uzbrukumā kopumā tika nogalināti pieci cilvēki, bet ap 50 guva ievainojumus.

Lai arī džihādistu grupējums „Islāma valsts” uzņēmās atbildību par notikušo, Lielbritānijas varasiestādes nespēja atrast uzbrucēja iespējamo saikni ar šo grupējumu.

Pēc Masuda terorakta Lielbritānijā notikuši četri terorakti, trīs no tiem galvaspilsētā. Pērn jūnijā notika divi terorakti, kuros tika nogalināti septiņi, bet ap 50 guva ievainojumus. Savukārt mēneša vidū pie kādas mošejas 48 gadus vecs mikroautobusa vadītājs uzbrauca cilvēkiem netālu no Finsberijas parka. Viens cilvēks šajā incidentā tika nogalināts, bet ap 10 guva ievainojumus.

Tāpat Pārsonsgrīnas metro stacijā Londonā septembrī notika paštaisīta spridzekļa eksplozija kādā no vagoniem. Šajā uzbrukumā cieta vismaz 30 cilvēki.

Lai arī britu premjerministre Terēza Meja ir norādījusi, ka pilsoņu aizsargājošās instances ir pašaizliedzīgi veikušas savus darba pienākumus, lai gādātu par drošību, eksperts no Vorikas augstskolas Džons Koafijs ziņu aģentūrai AFP norādījis, ka, Londonai reaģējot uz šiem terorisma uzbrukumiem, tās arhitektūra sāk aizvien vairāk iegūst „paranojisku” veidolu.

Koafijs uzskata, ka kopš 90.gadiem gan izvietoto policijas vienību, gan infrastruktūras, kura balstīta uz novērošanas tehnoloģijām, skaits ievērojami palielinājies Londonas centrā, īpaši arī pie valdības ēkām un publiskās vietās, kur uzturas daudz cilvēku. Tādējādi viņš norāda, ka nepieciešams izsvērt, vai šie pretterorisma pasākuma neierobežo iedzīvotāju brīvību uz pārvietošanos, kā arī to, kādu briti vēlas redzēt savu galvaspilsētu.

Terorakti Londonā nav vienīgie Eiropā. Līdzīgs uzbrukums 2016.gadā notika Francijas kūrortpilsētā Nicā, kur tika nogalināti 86 cilvēki, savukārt kādā Ziemassvētku tirgū Berlīnē tika nogalināti 12 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti