G7 nosoda kiberuzbrukumus, aicina cīnīties ar ilgtermiņa izaugsmes tempu palēnināšanos pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ar aicinājumu rīkoties, lai novērstu ilgtermiņa izaugsmes tempu palēnināšanos pasaulē, klajā nākuši industriāli attīstīto valstu grupas G7 finanšu ministri un centrālo banku vadītāji. Viņi šodien noslēdz divu dienu sanāksmi Itālijas pilsētā Bari, kurā tika apspriesti tirdzniecības un nodokļu politikas jautājumi. Turklāt finanšu ministri nosodīja vakardien veiktos kiberuzbrukumus.

G7 nosoda kiberuzbrukums, aicina cīnīties ar ilgtermiņa izaugsmes tempu palēnināšanos pasaulē
00:00 / 01:21
Lejuplādēt

Itālija, kur notiek šī G7 valstu sanāksme, uzstāja, lai tieši šie divi tēmu bloki būtu iekļauti darba kārtība, uzsvaru liekot uz taisnīgāku globālo ekonomiku un uz cīņu pret izvairīšanos no nodokļiem.

Lai arī šajā G7 finanšu amatpersonu sanāksmē netika pieņemti būtiski lēmumi, tā ir uzskatāma par ievadu 26. maijā Sicīlijā paredzētajam grupas samitam, kurā pulcēsies šo septiņu valstu - ASV, Francijas, Itālijas, Japānas, Kanādas, Lielbritānijas un Vācijas – līderi, lai jau vienotos par konkrētu rīcības modeli.

Tomēr visai bieži sanāksmes laikā izskanēja diskusijas par tā saukto iekļaujošo izaugsmi, kas ir galvenā tēma gala dokumentā un kas izplatīts pēc G7 valstu grupas divu dienu sanāksmes Bari. Šī iekļaujošā izaugsme ir ekonomika ar augstu nodarbinātību, kas vērsta uz sociālo un teritoriālo atšķirību mazināšanu. Tā ir arī viena no Eiropas Savienības prioritātēm, jo bieži vien dalībvalstu galvaspilsētas jeb lielie pilsētu centri ir attīstīti, bet ārpus tām reģionos ir novērojama pavisam cita aina. Un pašlaik pasaulē uzsvars tiek likts uz ilgtspējīgu attīstību, izaugsmi un pasākumiem.

Savukārt, lai dzirdētu ASV nostāju, kā prezidenta Donalda Trampa administrācija redz turpmāko starptautisko tirdzniecību, uz Bari bija devušies arī Eiropas Komisijas, Eiropas Centrālās bankas un Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvji, kurus ar jaunajiem priekšlikumiem iepazīstināja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins.

ASV martā G-20 samitā atkāpās no tradicionālās brīvās tirdzniecības aizstāvības un cīņas pret protekcionismu, tādējādi veicinot bažas, ka valstis varētu vairāk aizstāvēt savus iekšējos tirgus.

Vērību G7 valstu finanšu ministri pievērsa arī vakardienas kiberuzbrukumiem, kad kaitnieciska datorprogrammatūra strauji izplatījusies visā pasaulē, paralizējot ikdienas darbu veikšanu. Viņu paziņojumā atkārtoti izteikts aicinājums kopīgi vērsties pret kibernoziedzību, jo šis vīruss ietekmējis teju vienu trešo daļu no pasaules valstīm.

Tāpat dienaskārtībā bija arī jautājumi par nodokļu piemērošana digitālajai ekonomikai, finanšu tirgus regulēšanu, cīņa pret terorisma finansēšanu, kiberdrošību un imigrāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti