G20 samitu aizēno nemieri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saistībā ar G20 samitu pēdējās dienās Hamburgu plosīja arvien agresīvākas protesta demonstrācijas. Sadursmēs, kas sākās ceturtdienas vakarā un kuras izdevās apslāpēt tikai sestdienas rītā, cietuši vismaz 213 policisti, bet 139 kreisie ekstrēmisti ir aizturēti.

Aizvadītajā naktī Hamburgas rajonāa Šance (Schanze),  kur pārsvarā dzīvo kreisi un alternatīvi noskaņoti cilvēki, notika grautiņi. Vietējie saka – te gājis kā karā. Apmēram 1500 agresīvi noskaņoti protestētāji dedzināja automašīnas un bankomātus, sita veikaliņiem logus un telpas izlaupīja. Kad uz rīta pusi policija centās viņus aizturēt, protestētāji uzbruka policijai un pat meta no jumtiem ar Molotova kokteiļiem. Lūk, ko par naktī notikušo stāsta kāds vietējais iedzīvotājs:

"Šajās ielās gāja kā karā. Mums te bija uguns, un te visur uz ielas var redzēt  - te visur tika dedzināts. Četri vai pieci ugunskuri, degošas automašīnas, viss dega... Bija traki. Un cilvēki te gāja iekšā un ārā lielveikalā, ņēma cigaretes, alkoholu, augļus... Bija jocīgi, jo daži nāca ārā ar veselām kastēm ar augļiem, sakot – bezmaksas augļi visiem... Traki. Vispār nebija nekur policijas. Policija ieradās pulksten 5 no rīta. Tie bija normāli cilvēki, kas izlaupīja, cilvēki, kas te dzīvo, bija 17-gadīgas meitenes, tādi paši cilvēki kā es, kā visi... Te viss bija atvērts – kā ielūgums..."

Policijai bijis izdevīgi, ka protestētāju “tvaiks” tiek nolaists šeit, nevis agresīvie demonstranti izklīst pa visu pilsētu vai dodas tuvāk vietai, kur uzturas G20 valstu līderi – domā vietējie iedzīvotāji, arī Anna:

"Viņi atstāja viņus šeit, lai te visu iznīcinātu. Iedomājieties, kas būtu - ja viņi skraidītu apkārt kaut kur citur? Policija neko nevarēja te darīt, jo pretējā gadījumā valstu līderu būtu briesmās."

Deguma smaka šeit gaisā jūtama joprojām, izdemolētos veikalus sargā apjukuši pārdevēji, gaidot kamēr ieradīsies palīgi un iestiklos logus. Pilsētas tīrīšanas un sakopšanas darbi gan pēc nakts grautiņiem šorīt uzsākti ļoti operatīvi – tiek aizvāktas nodedzinātās automašīnās,  likvidētas dedzināšanas pēdas, stikloti logi. Tikmēr hamburgieši ar interesi iznākuši ielās lūkot – kāda viņu pilsēta izskatās pēc otrās vardarbīgo protestu nakts.

Šī jau bija otrā otrā nakts, kad Hamburgā notika vardarbīgi protesti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti