"Samazinās migrantu skaits, kuri ierodas pa centrālās Vidusjūras maršrutu, un vienlaikus notiek izmaiņas Vidusjūras rietumu maršrutā. 2018. gads bija otrais gads, kad varēja novērot būtisku nelegālās Marokas uz Spānijas robežas šķērsošanas gadījumu skaita pieaugumu.
2018. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šādu gadījumu skaits pieauga par 160%," sacīja "Frontex" izpilddirektors Fabriss Ledžeri.
Viņš informēja, ka pagājušajā gadā Eiropā pa Vidusjūru kopumā ieradās 150 000 imigranti, un to skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājies par vairāk nekā ceturtdaļu. Liela daļa no imigrantiem ir Marokas pilsoņi, tomēr vēl joprojām patvērumu Eiropā visbiežāk lūdz sīrieši.
Neraugoties uz nosacīti pozitīvajiem statistikas datiem, ES dalībvalstis tomēr vienojās deviņu gadu laikā palielināt "Frontex" personālu no pašreizējiem 1500 līdz 10 000 darbinieku. Robežapsardzes aģentūrai arī būs plašākas pilnvaras darboties pierobežas reģionos un kopā ar blokā neietilpstošām valstīm strādāt pie to pilsoņu repatriācijas.