«Freedom House»: Preses brīvība pasaulē samazinās

Preses brīvība pasaulē samazinās, jo arī demokrātiskas valdības sāk piekopt autoritāru režīmu centienus apspiest neatkarīgu žurnālistiku. Tā paziņoja cilvēktiesību organizācija "Freedom House".

Saskaņā ar tās secinājumiem dažās demokrātiskās valstīs vairums iedzīvotāju vairs nesaņem objektīvas ziņas un informāciju, un tam par iemeslu ir mēģinājumi graut mediju neatkarību.

Preses brīvība piedzīvojusi ievērojamus kritumus Eiropā.

Saskaņā ar "Freedom House" publicēto karti Latvija noslīdējusi par vienu pakāpi kategorijā "mediju neatkarība" un vairs neatrodas vienā līmenī ar Ziemeļu un Rietumeiropas valstīm,

bet ietilpst vienā grupā ar Poliju, Ungāriju, Rumāniju, Horvātiju, Bulgāriju. Šajā līmenī no tā sauktajām vecajām Eiropas Savienības valstīm atrodas Itālija. Igaunija un Lietuva savas pozīcijas saglabāja un atrodas "veco demokrātiju" līmenī.

".

ASV prezidenta Donalda Trampa piekoptās preses zākāšanas dēļ sabiedrība arī pārstāj uzticēties tradicionālajiem medijiem. Bēdīga situācija ir ne vien Krievijā un Ķīnā, bet arī tādās valstīs kā Ungārija un Serbija.

Organizācija uzsver, ka draudi globālai mediju brīvībai ir satraucoši, taču vēl bīstamāka ir to ietekme uz demokrātijas stāvokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti