Frankfurtē evakuē 70 000 cilvēkus nesprāguša lādiņa dēļ

Vācijas varas iestādes evakuēs apmēram 70 tūkstošus iedzīvotājus no vairākiem Frankfurtes pilsētas rajoniem. Lēmums pieņemts, jo būvdarbu laikā pilsētā atrasta milzīga nesprāgusi aviobumba. 

Varas iestādes informēja, ka lādiņš tika atrasts būvdarbu laikā Gētes universitātes studentu pilsētiņā. 1,8 tonnu smagajā bumā ir pusotra tonna sprāgstvielu, un iespējamā eksplozija nodarītu milzīgus postījumus.

“Trešdien šeit, Frankfurtē, tika atrasta bumba, britu aviobumba no Otrā pasaules kara.  Tā patlaban nerada tiešus draudus Frankfurtes iedzīvotājiem, tomēr tā jāaizvāc. Mēs to neitralizēsim svētdien, tāpēc mums jāevakuē cilvēki no teritorijas pusotra kilometra rādiusā,” skaidroja Frankfurtes policijas pārstāvis Endrjū Makormaks.

Plānotā iedzīvotāju evakuācija ir vērienīgākā mūsdienu Vācijas vēsturē, jo pusotra kilometra rādiusā ap spridzekli ir dzīvojamās ēkas,  Frankfurtes policijas pārvalde, vairākas slimnīcas un vietējās raidorganizācijas galvenais birojs.

Eksperti arī norāda, ka Otrā pasaules kara laikā neuzsprāga apmēram 250 tūkstoši uz Vācijas teritoriju nomesto  aviobumbu. Visintensīvāk tika bombardēts Rūras apgabals un Lejasreinas reģions, kā arī Drēzdenes, Hamburgas un Hannoveres pilsētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti