Franciju satricina teroraktu vilnis; valstī izsludina ārkārtas situāciju

Apšaudēs un sprādzienos Francijas galvaspilsētā Parīzē piektdienas, 13.novembra, vakarā nogalināti aptuveni 140 cilvēki, no viņiem ap 100 cilvēku zaudējuši dzīvību ķīlnieku krīzē koncertzālē "Bataclan". Teroraktos ir ievainoti aptuveni 200 cilvēki, no viņiem aptuveni 80 ir smagi ievainoti, vēsta ārvalstu mediji.

Kopumā tiek ziņots par septiņiem uzbrukumiem Francijas galvaspilsētā. Viens noticis restorānā "Petit Cambodge", kur vismaz viens bruņots cilvēks atklājis uguni, nogalinot 11 cilvēkus. Uzbrukts arī netālu esošajam restorānam "Le Carillon", kā arī kafejnīcai "Le Belle Equipe", kas atrodas kaimiņu rajonā. 

Apšaudē koncertzālē "Bataclan", kur notika ASV grupas "Eagles of Death Metal" koncerts, dzīvību zaudējuši vismaz 15 cilvēki, kā arī sagrābti ķīlnieki - aptuveni 100 cilvēki. Ķīlniekus sagrāba aptuveni seši bruņoti vīrieši, kuri runājuši par Sīriju. Uzbrucēji saukuši "Allahu akbar!" ("Dievs ir visvarens").

Liecinieki stāstījuši, ka teroristi šāvuši uz cilvēkiem klusējot un slaktiņš ildzis vairākas minūtes. Ķīlnieku krīzi izbeiguši policisti, kuri aptuveni pusstundu ilgā operācijā atbrīvojuši ķīlniekus, nogalinot trīs teroristus. BBC vēsta, ka trīs teroristi uzspridzinājušies.

CNN ziņoja, ka pēc ķīlnieku krīzes no koncertzāles ēkas izvesti vairāk nekā 100 cilvēki - daudzi no viņiem bijuši ievainoti. Tiesa, ķīlnieku krīzē koncertzālē dzīvību zaudējuši aptuveni 100 cilvēki.

Tāpat ziņots par trim sprādzieniem netālu no stadiona "Stade de France", kur noritējusi Francijas-Vācijas futbola izlašu spēle. Divus sprādzienus esot sarīkojuši teroristi pašnāvnieki, bet trešajā sprāgusi bumba. Sprādzienos dzīvību zaudējuši vismaz trīs cilvēki.

Futbola spēli vērojis arī Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš nekavējoties evakuēts.

Viņš vēlāk paziņojis, ka saistībā ar notikušo valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, tiks slēgta valsts robeža un ieviesta robežkontrole.

Arī Francijas kaimiņvalsts Beļģija pēc uzbrukumiem Parīzē paziņojusi, ka pastiprina robežkontroli, it īpaši uz robežas ar Franciju.

Pēc uzbrukumiem uz Parīzi nosūtīti papildu 1 500 karavīru. Parīzes iedzīvotāji aicināti palikt mājās un bez īpašas vajadzības ārā neiet. 

Francijas prezidents Fransuā Olands apstiprinājis, ka visi koncertzālē "Bataclan" ķīlniekus sagrābušie teroristi ir nošauti. Parīzes prokuratūra vēstīja, ka visā pilsētā "pieci teroristi šobrīd neitralizēti".

Solidarizējoties ar franču tautu, pasaulē zināmas ēkas tiek izgaismotas Francijas karoga krāsās.

Parīzes lidostu solīts neslēgt, tomēr tiek ziņots par lidojumu atcelšanu. Tāpat atsevišķas aviokompānijas paziņojušas, ka aptur lidojumus uz Parīzi, tostarp ir "American Airlines".

Savukārt Latvijas iedzīvotāji, kas atrodas Parīzē un bažījas par drošību, var zvanīt uz Latvijas Ārlietu ministrija konsulāro tālruni 26337711, kas paredzēts ārkārtas situācijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti