Francijas valdība iztur uzticības balsojumu

Francijas sociālistu valdība ceturtdien parlamentā izturējusi uzticības balsojumu saistībā ar reformu programmu, kas iecerēta valsts kūtrās ekonomikas aktivizēšanai.

Konservatīvā opozīcija ierosināja uzticības balsojumu pēc tam, kad premjerministrs Manuels Valss šonedēļ bija licis lietā reti izmantotu konstitucionālu instrumentu, lai izbīdītu cauri reformas, pat nedodot deputātiem iespēju par tām balsot.

Tiesa gan, tikai 198 deputāti nobalsoja par neuzticību valdībai, stipri atpaliekot no valdības gāšanai nepieciešamajām 289 balsīm.

Valss bija nolēmis virzīt reformas šādā ceļā, baidoties, ka tās varētu nobloķēt dumpīgi noskaņoto kreisā spārna deputātu grupa.

Kaut arī dumpinieki apliecināja, ka viņi iebilst pret reformām, tomēr norādīja, ka nav gatavi to dēļ gāzt valdību.

Atbilstoši reformu plānam veikali atsevišķos tūristu iecienītos rajonos, tādos kā Elizejas lauki, varēs strādāt arī svētdienās.

Cita plāna daļa paredz, kad līdz šim slēgtie ekonomikas sektori, tādi kā juridiskās profesijas, būs atvērti konkurencei.

Reformu plāns izraisījis pretrunīgus vērtējumus jau no sākta gala. Lai protestētu pret to, demonstrācijās pat devās balto apkaklīšu profesiju pārstāvji - arī notāri un farmaceiti -, kas Francijā gadās ārkārtīgi reti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti