Francijas tiesa atzīst sievietes jutību pret WiFi signāliem un piespriež kompensāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Francijas tiesa Tulūzas pilsētā pirmo reizi atzinusi, ka pastāv īpaša jutība pret elektromagnētiskajiem viļņiem. Šāds lēmums pieņemts pēc kādas franču žurnālistes sūdzībām par to, ka viņai paliek fiziski slikti no bezvadu interneta signāliem. Tomēr daudzi mediķi joprojām ir skeptiski, vai viņas diagnoze tiešām ir reāla. 

Francūzietie Marija Rišāra apgalvo, ka cieš no alerģijas pret spēcīgiem bezvadu interneta signāliem. Viņa nav vienīgā, kas sūdzējusies par īpašu jutību pret elektromagnētiskajiem viļņiem, taču tagad kļuvusi par pirmo, kura to pierādījusi tiesā un par to saņēmusi kompensāciju – viņai valsts maksās astoņsimt eiro katru mēnesi nākamo trīs gadu laikā:

“Man ir spēcīgas sāpes un būtiskas problēmas ar sirdi, kā arī koncentrēšanās un atmiņas problēmas, kuras liek par sevi manīt, kad saskaros ar elektromagnētiskajiem viļņiem,” stāstīja Rišāra.

Arī Pasaules Veselības organizācija atzinusi, ka mēdz būt cilvēki, kuriem ir šādi īpaši jūtīguma  simptomi, taču nesteidzas rādīt ar pirkstu uz WiFi signāliem vai mobilajiem telefoniem kā šo simptomu cēloņiem. Arī Tulūzas tiesa izvairījusies šos simptomus nosaukt par slimību, vienlaikus atzīstot, ka sievietei ir reāla veselības problēma un par to jāsaņem kompensācija.

“Tiesa lēma, ka viņas jutības pakāpe ir 85 procenti, balstoties uz informāciju, ko sniedza pieaicinātie ārsti un juristi. Tika noteikts, ka, ilgstoši uzturoties apstarojumā, tā var sasniegt arī maksimumu,” sacīja Marīnas Rišāras advokāte Alise Terassa.

Tomēr daudzi vēl joprojām ir skeptiski, pirmkārt jau tāpēc, ka ir cilvēki, kuri ciešot no šīs slimības, taču stingru un neapstrīdamu zinātnisku pierādījumu tam joprojām nav.

“Elektromagnētiskie viļņi ir pilnīgi visur. Tie nenāk tikai no mobilajiem telefoniem un antenām, bet arī no datoriem, televizoriem, mikroviļņu krāsnīm. Tagad mēs zinām, ka tas dažiem cilvēkiem rada būtiskas problēmas, taču vienlaikus jāatzīst, ka joprojām trūkst tiešām ļoti rūpīgi veiktu zinātnisku pētījumu un bieži vien jāpaļaujas uz mazāk uzticamiem pētījumiem,” stāstīja veselības nozares eksperts Žans Daniēls Flesjērs.

Tikmēr pati Marija Rišāra, saņēmusi kompensāciju tiesā, apmetusies uz dzīvi kalnos Francijas dienvidrietumos diezgan tālu no lielajām pilsētām, kur viņa dzīvo pat bez elektrības, jo ir pārliecināta – viņas slimība nav nekāds izdomājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti