Francijas specdienesti: Par zarīna izmantošanu uzbrukumā Idlibā ir atbildīgs Asada režīms

Francijas specdienesti secinājuši, ka par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijas Idlibas provincē atbildīgi Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam lojālie spēki, vēsta raidsabiedrība BBC.  

Varasiestādēm iesniegtajā ziņojumā norādīts, ka nav šaubu par nervus paralizējošās vielas - zarīna izmantošanu uzbrukumā, kurā 4.aprīlī gāja bojā vismaz 87 cilvēki.

Atslepenotajā atskaitē pausts, ka secinājumi par Sīrijas režīma saistību ar uzbrukumu izdarīts, izpētot ķīmiskās vielas paraugus un upuru asinsanalīzes.  

Konstatētā zarīna izgatavošanas vieds ir raksturīgs Sīrijas laboratorijām, “šī ir režīma firmas metode un ļauj noteikt atbildīgos par uzbrukumu”, norādīja Francijas iekšliektu ministrijā.  

“Francijas specdienesti uzskata, ka tikai Bašars al Asads un viņam vispietuvinātākie  cilvēki varēja dot pavēli izmantot ķīmiskos ieročus,” ziņojumu citē “Reuters”.  

Saskaņā ar ziņojumu džihādistu grupējumiem reģionā nebija resursu šāda uzbrukuma sagatavošanai, savukārt “Daīš” jeb “Islāma valsts” kaujinieki neatradās provincē uzbrukuma brīdī.

Damaska noraida apsūdzības par ķīmisko ieroču izmantošanu un Asada režīmu atbalsta Krievija, norādot, ka Sīrijas aviācijas triecienos varēja ciest nemiernieku ķīmisko ieroču noliktavas, kas arī izraisīja cilvēku bojāeju.  

 Krievija arī uzlika veto ANO Drošības padomes rezolūcijai, kurā Sīrijas valdībai pieprasīts sadarboties izmeklēšanā par neseno ķīmisko ieroču izmantošanu, kurā Rietumi vaino prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti