Francijas skolās nevarēs lietot viedtālruņus

Francijas parlaments pieņēmis likumu, kas ierobežo viedtālruņu un citu elektronisku ierīču izmantošanu skolās. Tā mērķis ir nodrošināt bērnu pilnvērtīgu attīstību un apmācības procesu.

"Mūsdienās skolnieki vairs nespēlē futbolu skola sporta laukumos. Viņi dod priekšroku viedtālruņu izmantošanai, un tas rada grūtības viņu apmācības procesā. Tas ir satraucoši no pedagoģijas viedokļa," atzinis Francijas izglītības ministrs Žans Mišels Blanks.

Aizliegums lietot pie interneta pieslēgtas ierīces izglītības iestādēs attieksies uz bērniem līdz 15 gadu vecumam. Savukārt vidusskolu un augstskolu vadībai būs iespēja izvēlēties, vai noteikt šādus ierobežojumus.

Šādu iniciatīvu priekšvēlēšanu kampaņas laikā izvirzīja pašreizējais Francijas prezidents Emanuels Makrons, un balsojumā parlamentā viņu atbalstīja visi partijas biedri.

Tikmēr vairāki opozīcijas politiķi izmaiņas nodēvēja par neatbilstošām 21.gadsimtam. Valstī jau 2010.gadā tiks noteikts aizliegums izmantot viedtālruņus stundu laikā, un pedagogi šo normu ievēro.

Francijas žurnālisti arī vēsta, ka pie interneta pieslēgtas elektroniskas ierīces lieto gandrīz 90% no 12 līdz 17 gadus veciem pusaudžiem. Speciālisti brīdina, ka atsevišķos gadījumos var izveidoties pat atkarība no to lietošanas.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti