Francijas prezidents Makrons dosies vizītē uz Londonu

Francijas prezidents Emanuels Makrons jaunā gada sākumā plāno ierasties Londonā, lai tiktos ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju. Paredzams, ka abas puses pārrunās „Brexit” procesu.

Saskaņā ar britu mediju rakstīto tās būs arī ļoti praktiskas sarunas, proti, Makrons lūgs Lielbritānijai finansiāli piedalīties jaunu muitas posteņu izveidošanā ostās, kas būs nepieciešami pēc Lielbritānijas izstāšanās.

Lielbritāniju un Franciju šķir Lamanša šaurums, kuru aktīvi šķērso gan pasažieru, gan kravu pārvadātāji. Pagaidām šī kustība norit raiti un Francijas puse arī pastiprināti gādā, lai uz britu salas nenokļūtu imigranti, kas šo ceļu no Eiropas sauszemes veic neatļautā veidā. Taču Francija uzskata, ka pēc Lielbritānijas aiziešanas no Eiropas Savienības vajadzēs veidot jaunus muitas posteņus un cer uz lielāku britu iesaistīšanos, sargājot robežas.

Britu laikraksts „The Telegraph” vēsta, ka Francijas puse ir nodomājusi aicināt Lielbritāniju piedalīties posteņu izveidošanā, taču Apvienotā Karaliste atbildējusi, ka negrasās maksāt ne peniju vairāk, kā abas puses līgušas līdz šim. Spiedienu uz Francijas prezidentu izdarot Ziemeļfrancijas ostu vadītāji, norādot, ka „Brexit” ļoti ietekmēs šo nozari un vidi un ka Makronam Londonā būtu jāpanāk Lielbritānijas piekrišana piedalīties robežu stiprināšanā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti