Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

Turcija asi kritizē Kurdistānas neatkarības balsojumu un tā līderi

Dienas notikumu apskats

Vidusskolēni varēs apgūt valsts aizsardzības mācību

Francijas prezidents Makrons aicina Eiropu uz ciešāku sadarbību un integrāciju

Francijas prezidents: Eiropa ir pārāk vāja, lēna un neefektīva

Eiropa ir "pārāk vāja, pārāk lēna, pārāk neefektīva". Tā otrdien, 26. septembrī, paziņoja Francijas prezidents Emanuēls Makrons, kurš uzrunā Parīzē izklāstīja savu vīziju par Eiropas Savienības (ES) pārveidi un reformām. Viņš aicina uz ciešāku integrāciju un sadarbību, uzsverot Eiropas līmeņa suverenitāti.

Francijas prezidents Makrons otrdien pēcpusdienā Parīzes Sorbonas Universitātē izklāstīja savu ES nākotnes vīziju – par ciešāku sadarbību, par ciešāku integrāciju.

Pārsvarā studentu auditorijai runā, ko uzmanīgi klausījās Eiropas galvaspilsētās, Markons pieskārās vairākām jomām, kurās, viņa ieskatā, jāsper soļi uz Eiropas līmeņu vienotību – gan finanšu un monetārajos jautājumos, gan aizsardzībā, gan runājot par migrāciju, ekoloģiju un digitālo attīstību.

"Es aicinu atjaunot Eiropu, kas ir suverēna, vienota un demokrātiska. Es šodien ar pārliecību varu teikt – Eiropa, ko pazīstam, ir pārāk vāja, pārāk lēna, pārāk neefektīva. Bet tikai Eiropa var dot mums spēju rīkoties pasaules līmenī, stājoties pretim lielajām mūsdienu problēmām. Tikai Eiropa var nodrošināt reālu suverenitāti, mūsu spēju pastāvēt, mūsdienu pasaulē aizstāvēt mūsu vērtības un intereses. Ir jābūvē Eiropas suverenitāte," sacīja Makrons.

Starp Makrona priekšlikumiem, kas būs par pamatu diskusijām nākamajās dienās, nedēļās un mēnešos, ir piedāvājums izveidot kopīgus Eiropas ātrās reaģēšanas spēkus līdz 2020.gadam.

Saskaņā ar viņa teikto, šādi militārie spēki darbotos kā „partneris nacionālajām armijām” valstīs, kas būtu gatavas piedalīties šajā plānā.

Markons arī piedāvā vienoties par ES līmeņa nodokli finanšu transakcijām, kāds patlaban ir Francijā un Lielbritānijā. Ienākumus no šī nodokļa varētu novirzīt attīstības palīdzībai. Viņš runāja arī par ES mēroga uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi.

Markons arī iepriekš runājis par ciešāku eirozonas integrāciju.

Francijas prezidents arī aicina uz ciešāku un plašāku koordināciju migrācijas jautājumus, piedāvājot izveidot Eiropas patvēruma meklētāju biroju.

Tomēr jaunais un ambiciozais Francijas prezidents Makrons viens pats nevarēs īstenot nozīmīgas ES reformas bez Vācijas atbalsta. Un šeit pašlaik Makrona vīzijas saduras ar Vācijas kancleres Angelas Merkeles politiskajām realitātēm. Kaut viņas kristīgie demokrāti uzvarēja svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās, viņai jāveido koalīcija. Sarunas būs smagas. Un daļa potenciālo koalīcijas partneru nav pretimnākoši pārāk ciešai eirozonas un ES integrācijai. Turklāt savu lomu var spēlēt tas, ka labus panākumus vēlēšanās guva eiroskeptiskā, stingri labēji noskaņotā partija „Alternatīva Vācijai.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt