Francijas prezidenta kundze izrādījusi interesi par Baltiju

Kopā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Lietuvā un Latvijā ieradīsies ne tikai vairāki ministri un parlamenta deputāti, bet arī viņa dzīvesbiedre Brižita Makrona. Tā ir īpaša ziņa, jo Francijas prezidenta kundze nemēdz pavadīt dzīvesbiedru visos ceļojumos.

Brižita Makrona plašākā sabiedrības uzmanības lokā nonāca vēl Emanuela Makrona kā iespējamā prezidenta kampaņas laikā. Pirmkārt, neparastā mīlas stāsta dēļ, jo Bridžita ir  24 gadus vecāka par Emanuelu. Viņi pirmo reizi satikās, kad Makronam bija 15, bet viņai 39. Brižita bija Makrona teātra zinību skolotāja. Piecpadsmit gadus vēlāk viņi apprecējās.

Brižita Makrona vienmēr ar vieglumu ir izturējusies pret savu gadu starpību ar vīru un pratusi par to arī pajokot  intervijās pasaules medijiem. Piemēram, slavenajam franču modes žurnālam "Elle", kur viņa atzinusi – "jā, protams, mēs brokastojam kopā – manas grumbiņas ar viņa jaunību, bet tas ir tā, kā tas ir."

Taču daudziem nācies atzīt, ka tieši Brižita ar savu spēku un gudrību ir izveidojusi Makronu kā prezidentu. Viņa arī pirms četriem gadiem pameta savu skolotājas darbu, lai pilnībā nodotos vīra prezidentūras kampaņai. Un tagad mēdz teikt, ka tieši viņas klātbūtne vīra vizītēs un notikumos piešķir tiem lielāku spēku.

Pirms diviem gadiem Brižita arī apmeklēja Baltijas simbolisma izstādi Parīzē, Orsē muzejā, radot vēl lielāku mediju interesi par notikumu. Toreiz viņa atzinusi, ka Baltijas glezniecība viņai ir liels atklājums. Iespējams, ka arī tas ir bijis viens no impulsiem redzēt Baltijas valstis savām acīm.

"Šī vizīte tiešām ir ļoti svarīga kā draudzības žests, un kā vienu no galvenajiem varētu minēt faktu, ka Francijas prezidentam līdzi būs arī viņa dzīvesbiedre, kas ir ārkārtīgi rets notikums, jo pārsvarā viņa nepiedalās šādās vizītēs," pauž Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna.

Vēstniece skaidro, ka no protokola viedokļa ir dažāda līmeņa vizītes. "Valsts vizītēs prezidenta kundzei ir jāpiedalās obligāti, bet oficiālajās vizītēs, kāda būs arī šī, tas nav obligāti. Taču viņa ierodas, un, iespējams, esot šeit, viņa par savu izvēli varēs pastāstīt vairāk," norāda Ruajē-Gunēna.

Prezidenta kundzei, kamēr vīrs piedalīsies oficiālajās sarunās, Latvijā būs sava programma. Tās detaļas vēl tiek slīpētas.

Brižita Makrona savulaik izraisīja vētru medijos, sakot, ka nebūs prezidenta sieva, kas paliek aizmugurē. Viņa savam vīram vēlas būt līdzās arī oficiālo ceremoniju laikā. Un arī Elizejas pilī ir uzņēmusies vairākus atbildības portfeļus, īpaši iesaistoties jautājumos par sociālajām tiesībām cilvēkiem ar invaliditāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti